Siyaset:
CHP'den şok çağrı
CHP'den YÖK^'e tepki gelmiş durumda. 

 "Akademik İradeye YÖK Darbesine Hayır" yazılı pankart taşıyan grup, İstanbulÜniversitesi Beyazıt Kampüsü önünde toplanarak "Üniversiteler bizimdir, bizim kalacak", "YÖK’e hayır" şeklinde slogan attı. Prof. Dr. Raşit Tükel’in 1202 oyla birinci seçildiğini hatırlatan Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, "İstanbul Üniversitesi öğretim görevlilerinin nerdeyse yarısı, öğrencilerinin ise neredeyse tamamı Raşit Tükel’i rektör olarak görmek istiyor" dedi.

Cumhurbaşkanına gönderilen listede birinci sırada yer alan Prof. Dr. Mahmut Ak’a seslenen Yıldız, "Raşit Tükel’in bir önceki seçimlerde göstermiş olduğu demokratik tavrı sizler de gösterin. Bu üniversitenin meşru rektörü, hocamız Raşit Tükel’dir" dedi. Eylemde konuşan CHPBeyoğlu Gençlik Kolları Başkanı Cenk Haşhaş da "Ülkede demokrasi naraları atanlar, sandık iradesine sahip çıkmamaktadır" dedi ve Mahmut Ak’ı geri çekilmeye çağırdı.
Grup açıklamaların sonunda sembolik bir oturma eylemi yaptı. Kısa süre Beyazıt kapısı önünde oturan grup, daha sonra olaysız şekilde dağıldı.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Erdoğan o ülkeler için kurban bağışı yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılayı'na 8 hisse kurban bağışında bulundu.

Haberi Oku