Siyaset:
Erdoğan hakkında bilinmeyenler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında yeni bilinmeyenler açıklandı. Erdoğan'ın sağlığı için sık sık Rize'nin beyaz çayını içtiği ortaya çıktı.

Yeni Şafak'ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bilinmeyenlerini ele aldığı haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın mutfağında hiç eksik edilmeyen madde beyaz çay... Habere göre Erdoğan bu çayı sık sık içiyor. Son günlerde haberlere de konu olan beyaz çayın kilogramı 4 bin liradan satılıyor.

Haberde, Saray'ın mutfağında gayet mütevazi bir hava olduğu, bir kase çorba veya bir çeşit yemek ve salatayla kurulan sofraların ancak misafir olunca şenlendiği bilgisi yer alıyor.

Saray'da en çok tüketilen içecek ise Rize'nin beyaz çayı. Haberde konu ile ilgili şu bilgilere yer veriliyor:

"Her sabah güne mutlaka sıvıyla başlayan Erdoğan'a hazırlanan içecek herkesin evde kolayca hazırlayacağı son derece sağlıklı ve basit karışımlar. Özellikle limon suyu başı çekiyor yine zencefil suyu ve taze nane yaprağı suyundan hazırlanan doğal içecekler sabah güne başlamak için tercih ediliyor. Ayrıca bitki çayları özellikle de sıklıkla Rize'nin beyaz çayını içiyor."

Türkiye'de Çaykur tarafından bu yıl ilk kez üretilen beyaz çay üzerinde Japonya'da yapılan çalışmada kanserli hücreleri yok ettiği belirlenen 'JP53' kod adlı maddeye rastlanması ve üretilecek ilacın önümüzdeki yıl hastalarda denenmeye başlanacağı açıklanmıştı. 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Erdoğan o ülkeler için kurban bağışı yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılayı'na 8 hisse kurban bağışında bulundu.

Haberi Oku