Siyaset:
Erdoğan Tokatlılarla İstanbul'da Buluştu
Erdoğan, Başbakanlık ofisine böcek yerleştirilerek takip etmek istediklerini söyledi. Erdoğan, ''Başbakanın ofisine böcek yerleştirmek suretiyle neyi konuşuyor bunu takip etmek isteyenler siz değil misiniz... Sen başbakanın yanında görevlisin sen ne zamandan beri casusluğa başladın... Nereye kaçarsanız kaçınızız sizi bulacağız. İşte Romanya'ya kaçtınız ve orada yakalandınız. Dedik ya bunları inlerinden çıkaracağız ve şimdi çıkarılıyorlar.'' dedi.
Erdoğan Paralel Yapı ile birlikte HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a da isim vermeden yüklendi. Demirtaş’ın Osmanlı’yı Almanya uşağı ilan etmesine, "Aradan geçen 100 yıla rağmen hala Çanakkale'yi hala Almanya'yla yürüttüğümüz savaşın cephelerinden biri zanneden var. Çanakkale'yi 100 yıldır çözemeyen bazı gafillerin, hainlerin aksine onlar her şeyin farkındaydı" diyerek tepki gösterdi.

ERDOĞAN’IN KONUŞMASI

- Tokat demişken Çanakkale savaşlarını anmadan geçmek olmaz. Çanakkale, bu milletin son 200 yıldaki en önemli dönüm noktasıdır. Milletimizin önünde yepyeni bir dönemin perdeleri burada açıldı. 
 
- Hey 15'li türküsü 1897 doğumluların 1916 yılında askere alınışları üzerine yakıldı. Henüz 18 yaşında, şimdiki lise çağında olan gençlerden oluşuyordu. Hey 15'li Tokat yolları taşlı 15'liler gidiyor kızların gözleri yaşlı... Analar bu evlatlarının ellerine kınaları yaktı öyle gönderdi. 15'liler olmasaydı bu millet kendini zafere ulaştıracak takati bulamayacaktı. 
 
 
- Bugünkü 15'lilere düşen Çanakkale ruhunu unutturmamaktır. Çocuklarımızı bir fırsatını bulup şehitliğe götürelim. Aradan geçen 100 yıla rağmen hala Çanakkale'yi anlayamayanlar var. Çanakkale'yi hala Almanya'yla yürüttüğümüz savaşın cephelerinden biri zanneden var. Bunlar ölümü korkutan insanlardı biz böyle bir ecdadın torunlarıyız.
 
- Çanakkale'yi 100 yıldır çözemeyen bazı gafillerin, hainlerin aksine onlar her şeyin farkındaydı. Yenilenler amaçlarından vazgeçmediler, vazgeçmezler. En küçük gevşeklik bizi yeniden Balkan bozgunu utancına geri döndürür. 
 

- Bugün yaşadığımız sıkıntılar yaşadığımız coğrafyadan farklı değil.Bugün Suriye, Irak, Mısır'da, Yemen'de yaşananlar da bunun bir parçasıdır. Çözüm süreciyle üstesinden gelmeye çalıştığımız mesele de aynı mücadelenin parçasıdır. Paralel şer cephesiyle dört bir yanda verdiğimiz mücadele de aynı tarihi sürecin parçasıdır. Soruyorum 'Ey imamlar niye kaçıyorsunuz'. Bunlar arkasında saf tuttuğumuz imamlar değil ha.

 
- Başbakanın ofisine böcek yerleştirmek suretiyle neyi konuşuyor bunu takip etmek isteyenler siz değil misiniz... Sen başbakanın yanında görevlisin sen ne zamandan beri casusluğa başladın... Nereye kaçarsanız kaçınızız sizi bulacağız. İşte Romanya'ya kaçtınız ve orada yakalandınız. Dedik ya bunları inlerinden çıkaracağız ve şimdi çıkarılıyorlar.
 
 
- Bize eğilmek yakışmaz, biz sadece rükuda eğiliriz. Cumhuriyet bizim ilk değil son devletimiz. İnşallah artık darbeler vesayetler dönemi geride kaldı. 
 
 
- 10 Ağustos 2014 seçimiyle Cumhuriyet tarihimizin yeni bir dönemine adım attık. Parlamenter sistem artık bekleme odasına girmiş bulunuyor. 7 Haziran seçimini yeni Türkiye yolunda yeni anayasa ve başkanlık sistemi için bir fırsata dönüştürmeliyiz. 

- İç güvenlik yasasından rahatsızlar, çünkü bu yasa bunların performansını düşürecek. Terör eylemlerine zemin bulamayacaklar.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Erdoğan o ülkeler için kurban bağışı yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılayı'na 8 hisse kurban bağışında bulundu.

Haberi Oku