Siyaset:
Erdoğan'dan tahliye savaşı yorumu
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Paralel yapı' iddiasıyla tutuklanan polislerin tahliye kararı ile ilgili olarak "Burada yetki kullanımı açısından şu anda kendilerine ait olmayan bir yetkiyi kullanmak suretiyle yetki gaspı yapan bir yargı mercii var" dedi.

'Paralel yapı' soruşturmaları kapsamında tutuklanan 62 polis ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca hakkında verilen tahliye kararı ile ilgili konuştan Erdoğan, HSYK'nın toplantı yapmakta geç kaldığını söyleyerek yapılan işlemin bir örgüt bağlantısıyla gerçekleştiğini dile getirdi.

İşte Erdoğan’ın sorulara verdiği cevaplardan satır başları:
TAHLİYE TARTIŞMASI
Burada yetki kullanımı açısından şu anda kendilerine ait olmayan bir yetkiyi kullanmak suretiyle yetki gaspı yapan bir yargı mercii var.
HSYK'DA SANIRIM KARARINI VERECEKTİR
HSYK’nın saat 14.00'da başlattığı toplantı bana göre geç kalmış bir toplantı. Bunlar tatil günü bunu başlattılar. Ve daha ilginci gece sabaha kadar odasında çalışma yürüten bir hakim ve o da kilitli. Bu işi anlaşılmayacak şekilde sürdüren bir ya da iki hakim.
Bu, Türkiye ’de bu ilişkilerin nerelere geliğini göstermesi bakımından çok sıkıntılı ve tehlikeli bir süreç. Müfettişlerin raporlarını biliyoruz. HSYK'da sanırım kararını verecektir bu raporlar doğrultusunda.

YARGIYI BASKI ALTINA ALAMAZSINIZ
Yargıyı baskı altına alamazsınız. Bazı milletvekilleri adalet sarayına geliyor. Bu milletvekillerini adalet sarayına almak yanlış bir olay.
Bunların hukukla filan alakası yok. Pensilvanya’dan aldıkları talimatla oradan almış oldukları dualarla bir yönlendirme söz konusu.
Umarım HSYK’nın kararıyla netice alınmış olur. Sosyal medyada bir algı operasyonu gerçekten bunlar çok çok çirkin.
Bu örgütün içinde yer alanların A’dan Z’ye bedelini ödemesi lazım. Bu ülkede artık hukuk adalet yerini bulacak. Daha da ileri gitmek daha farklı şeyler anlatmak istemiyorum.
PUTİN’İN ERİVAN’DAKİ TÖRENE KATILMASI VE ‘SOYKIRIM’ DEMESİ
Rusya’nın bu ilk defa kullandığı bir ifade değil. Benzer ifadeyi Fransa’da kullandı. Ben Putin’in böyle bir adım atmasına üzgünüm kırgınımı bunu da söyledim. Soykırımlar konusunda böyle bir adım atılıyorsa Rusya kendi, tarihini masaya yatırması lazım. İşte Kırım ortada. Bunların bir hesabını versinler. Türkiye asla bir soykırım yapmamıştır.
" KILIÇDAROĞLU VE BAHÇELİ'Yİ ÇANAKKALE'DE GÖRMEDİM"
Muhalefet liderlerinin Çanakkale'deki törenlere davet edilmemesi ile ilgili de konuşan Erdoğan "Ben davet edilip edilmediklerini bilmiyorum. Ama 12 yıl başbakanlık yaptım. Başbakanlığım süresince ben ne Sayın Kılıçdaroğlu ne Sayın Baykal ne de Sayın Bahçeli’yi Çanakkale’de görmedim.Şimdi ne oldu da biz davet edilmedik diyorlar. Ben bir kez görmedim. Farklı yerlerde tören düzenlediyseler onu bilemiyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Erdoğan o ülkeler için kurban bağışı yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılayı'na 8 hisse kurban bağışında bulundu.

Haberi Oku