Siyaset:
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışmayı değerlendirdi.

AK Parti politikalarının iflas ettiğini ortaya koyduğunu öne sürerek, "Bu hükümetin artık Türkiye'yi götürebileceği bir yer yok. Bunlar kendi geleceklerini aramaya başladılar" dedi.


Vural, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu ile beraberindeki Hattuşa heyetini kabulünün ardından, gazetecilerin Arınç ile Gökçek'in karşılıklı açıklamalarına ilişkin sorularını yanıtladı.

Çözüm sürecindeki gelişmelerin, 17-25 Aralık sürecinde yaşananların, Süleyman Şah türbesinin yerinin değiştirilmesinin, AK Parti politikalarının iflas ettiğini ve çözülme olduğunu ortaya koyduğunu savunan Vural, "AKP'nin artık millet nezdinde güveni kalmamıştır, istikrar ve güveni sağlayabilecek hükümet yoktur" diye konuştu.

Milletin artık AK Parti'nin demokrasi ve hukuk devleti aleyhine olan politikalarını, yalan politikalarını görmek istemediğini öne süren Vural, "Vatandaşta bu kanaat yükseldikçe, bu siyasetin içinde olanlar vatandaşın tepkisinden dolayı sorumluluğu başkasının üzerine atmak istiyor" ifadesini kullandı.

Paralel yapıya kimin hizmet ettiğini, "rant peşkeşi yapanın kim olduğunu" AK Parti'nin içindeki kişilerin söylediğini anlatan Vural, şunları söyledi:

"Birbirini suçlama daha fazla artacak. Bu, gördüklerimizin, duyduklarımızın onbinde biridir. Gökçek, yakında 'fışkiyeyi Arınç kırdı' diyebilir. Herkes eteğindeki taşları döküyor. Cumhurbaşkanı başlattığı çözüm sürecinin geldiği boyutla ilgili sorumluluğu hükümete atıyor. Bu hükümetin artık Türkiye'yi götürebileceği bir yer yok. Tıkandı. Türkiye'yi büyük belirsizlik içinde bıraktılar. Bunlar kendi geleceklerini aramaya başladılar. Kim paralel, kim parabol, kim paralal hepsi ortaya çıkıyor. İşleri güçleri para. 'Dava adamıyız' dediler, millet bunların bedava peşinde koştuklarını anladı. 'Millete lale devri yaşattık' dediler, millet yaşananın sülale devri olduğunu gördü."

Vural, AK Parti'yi yönetenlerin tek hedefinin kendi menfaatleri olduğunu iddia ederek, "Bu menfaatlerini devam ettirmek için halkı korkutup sindirerek, bezdirmek istiyorlar. Testi çatlamıştır, cerahat akıyor. AKP politikaları lime lime dökülüyor" dedi.

Arınç'ın iddiaları nedeniyle, soruşturmanın selameti açısından Gökçek'in görevden alınması gerektiğini savunan Vural, eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın görevden alınmasındaki tavrın ortaya konulması gerektiğini söyledi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Arınç ve Gökçek hakkında soruşturma başlattığını anımsatan Vural, "Savcılığın attığı adım bu işi örtmek için olmamalıdır. İkincisi, Arınç ve Gökçek'in ifadeleri dikkate alınarak, paralel yapılanma varsa kimin sevk ve idare ettiğinin, dönemin Başbakanı dahil olmak üzere bu soruşturmaya dahil edilmesinin gereği ortaya çıkmıştır" diye konuştu.

Vural, Cumhuriyet savcılarının, Meclis'in de ivedilikle tavır oluşturmasını temin etmesi için fezleke hazırlaması gerektiğini söyledi.

Melih Gökçek, günlerce Twitter'da konuşulan "Fışkiye'yi kim kırdı?" sorusuna Ahmet Hakan'la katıldığı programda cevap vermişti. Gökçek, "İlk defa burada söylüyorum, kamera görüntülerine baktım sakallı birisi kırmış, Ahmet Hakan 'a benziyor" dedi. Ahmet Hakan, Gökçek'in bu sözlerine "Ben o tarihte Ankara'da değildim, şahitlerim de var" dedi. 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Erdoğan o ülkeler için kurban bağışı yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılayı'na 8 hisse kurban bağışında bulundu.

Haberi Oku