Siyaset:
HDP şehit ailesinin evine taziye ziyaretine gitti!


Halkların Demokratik Partisi Van il örgütü ve Van milletvekilleri Şırnak Silopi'de şehit olan Abdülhak Araz'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

HDP Van il örgütü ve HDP Van milletvekilleri, Şırnak Silopi’de PKK’nın düzenlediği saldırı sonucu şehit er Abdulhalik Araz’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Silopi 172'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı General Zeki Durnalık Kışlası’nın nöbet kulübesine yapılan PKK saldırısı sonucu şehit düşen Abdulhalik Araz’ın ailesi HDP’li vekillerden silahın susmasını istedi.

HDP PM Üyesi Cüneyt Caniş, HDP Van İl Eş Başkanı M.Veysi Dilekçi, HDP Van Milletvekilleri Yurdusev Özsökmenler, Adem Geveri ve Özalp İlçe Belediye Eş Başkanları Şerafettin Özalp, Handan Bağcı HDP-DBP İl ve İlçe yöneticilerinin yaptığı taziye ziyareti ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Şehit Er Abdulhalik Araz için Özalp’in Mollatopuz Mahallesi’ndeki taziye evine giden HDP’liler aileye başsağlığı dileklerinde bulundu.

Burada konuşan HDP Van İl Eş Başkanı M. Veysi Dilekçi, yaşanan çatışmalarda ölen herkesin acısını asla ayırt etmeden yaşadıklarını ve derinden hisettiklerini söyledi. 30 yıllık savaşta emekçi ve yoksul çocuklarının ölüme gönderildiğini kaydeden Dilekçi, “Biz yıllardır, ocaklar sönmesin, analar ağlamasın, gençlerimiz ölmesin diye mücadele ederken bugün iktidar ve mevcut yöneticilerin yeni bir kirli savaşı devreye sokuyor. Onlar bu savaşın bitmesi, ülkemize barış gelmesi için bir çaba içinde değiller. Aksine yeni bir savaşı dayatıyorlar. Bunu kabul etmemiz mümkün değil ve bizde barış mücadelemizi yükselteceğiz. Artık bu ülke de ne polis, ne asker, ne de gerilla ölsün” dedi. HDP heyetinin dışarı çıkması sırasında toplanan Araz’ın yakınları akan kanın durdurulmasını istedi. Miletvekili Özsökmenler de akan kanı durduracaklarını belirtti.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Erdoğan o ülkeler için kurban bağışı yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılayı'na 8 hisse kurban bağışında bulundu.

Haberi Oku