Siyaset:
Melih Gökçek Polatlı'da seçim mitingi yaptı!
On binlerce Polatlı’nın katılımıyla gerçekleşen SKM açılışında Başkan Gökçek, hem ülke gündemini değerlendirdi hem de yerel seçimler sonrası Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil olacak Polatlı’ya yönelik projelerini anlatarak pek çok müjde verdi. 
 
“Polatlı seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinde kürsüye çıkan Başkan Gökçek, ilçe meydanında ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan onbinlerce Polatlı’ya yönelik yaptığı konuşmasına ülke gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarıyla başladı. 


 
Türkiye’nin AK Parti iktidarında nereden nereye geldiğini rakamlarla aktaran Başkan Gökçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinin ve AK Parti iktidarının büyük yatırımlarının başta Amerika’da Cumhuriyetçi neoconlar olmak üzere pek çok derin güç tarafından yıpratılmaya çalışıldığını vurguladı. Uluslararası faiz lobileri ve Türkiye uzantısı baronlar tarafından organize edilen Gezi Parkı eylemleri ve üniversite olaylarında başarısız olunduğunu dile getiren Başkan Gökçek, 17 Aralık operasyonu ile de “kutuya bak” denilerek, vatandaşın cebinden ve devletin kasasından 300 katrilyon liranın çekildiğini ifade etti. 
    Polatlılardan kendileri için, çocuklarının geleceği için bu seçimleri genel seçimler olarak değerlendirmelerini isteyen Başkan Gökçek, AK Parti oylarını yüzde 50’nin üzerine çıkarmalarını istedi.
 
İL ÖZEL İDARESİ’NİN POLATLI’YA YATIRIMLARI
Konuşmasının devamında İl Özel İdaresi’nin Polatlı’ya yatırımlarını aktaran Başkan Gökçek, şunları söyledi:
“29 okula 48 trilyon para sarfedildi. 4 sağlık ocağı bunun yanında 2 hastaneye ek bina yapılarak 7 trilyon harcandı. TOKİ, 1350 konut, 2 cami, 2 avm yaptı. Köylerine kadar Polatlı’ya 2017 km asfalt döküldü. 2 tane tarım kooperatifi, 20 bin 500 metre sulama kanalı yapıldı. 110 trilyon lira harcandı. Toplamda Polatlımıza belediye faaliyetleri hariç, 165 trilyon lira para harcandı. Bunun yanında TOKİ yeni bir hastane yapımına başladı ve İlahiyat Fakültesi ile Uygulamalı Bilimler kurulması için karar verildi, işe başlandı.”
Başkan Gökçek, 2014 yerel seçimleri sonrası yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde Polatlı için planladıkları projeleri de aktardı. Özellikle tarım ve hayvancılık alanında müjdeler veren Başkan Gökçek, alkışlar eşliğinde projelerini şöyle sıraladı:
 
-    OSB ALT YAPISI YAPACAĞIZ
“Organize sanayinin alt yapısını bedava olarak yapacağız. Hasanoğlan, Elmadağ’da fabrikaların alt yapılarını bedava yaptık. ‘İstihdamı çoğaltacaksınız’ dedik. 6 bin istihdam sözü aldık, 8 bin kişi işe alındı. Akyurt’ta 8 bin gencimiz işe başladı. Kazan’da 10-15 bin söz verdiler. 30 bin istihdam oldu. Allah’ın izniyle Polatlı’da da sanayi bölgesinin alt yapısını biz yapacağız. Sanayiciler iş yerlerini yapacaklar, işsizlik azalacak. Sözünü veriyoruz.”
 
-    ŞEKER FABRİKASI…
Polatlı’nın senelerdir bir hayali var. Şeker fabrikasını istiyor. Maliye bakanımızla geçen hafta konuştuk. Araştırmaya başladı. Bu hafta içinde müjdeli bir haber getiriyoruz. Çok pahalı bir fabrika. Burada fabrikayı kurdurmayı taahhüt ediyoruz. Bunun için elimden geleni yapacağım. Bu fabrikayı yapmak belediye başkanlığının işi değil yalnız, yanlış anlaşılmasın. Ben buraya taşınması için elimden geleni yapmaya çalışırım. Ankara’daki Etimesgut’taki şeker fabrikasının yerini boşaltırsak oraya da Etimesgutlulara çok büyük bir bölge parkı yapacağız. Bir taşla iki kuş vuracağız.
 
-    GÖLPINAR SULAMA BARAJI…
“Senelerden beri sulama sorununuz olduğunu biliyorum. Şimdi bu kesinlikle Melih Gökçek sözü… Bakanımdan sözümü aldım. İcraat bu sene başlıyor. Polatlı’nın en büyük sorununu çözüyoruz. Tarım konusunda sulama yapacak Gölpınar barajının bu sene projesi başlayacak, inşallah da bitecek. Bu sene sonunda temeli atılacak. Bakanımız, ‘2.5-3 sene içinde bitiririz’ dedi. Bu barajla Polatlı’da tarım bir başka olacak. 
 
-    TARIM HAYVANCILIK PROJELERİ…
“Tarım ve hayvancılık konusunda artık Büyükşehir Belediyesi’nin de görevleri var. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak tarım konusunda ve hayvancılık konusunda yatırım yapabiliyor, tesis kurabiliyor, fabrika kurabiliyoruz. Belediyemizin 12 şirketi var. Bazılarını görevlendireceğiz. Ziraat fakültesi ile çalışmaya başladık. Bu Cuma Belediye Meclisinden bir protokol yetkisi alacağız. Mevcut hangi ilçede hangi işi yaparak köylümüzü zengin hale getiririz, ona bakacağız. 
Bakın, mesela, özellikle bizim Halk Ekmek fabrikamız var. Bu fabrika ekmek çeşitlerini çoğaltıyor. Buraya da Halk Ekmek şubelerini kuracağız. Seçim bittikten sonra 3. ayda belediye başkanımız hangi mahalleye kaç tane istiyorsa o mahallelere halk ekmek büfesi getireceğiz. Halk ekmeğin bir özelliği var. Yeni ekmekler üretiyor. Çok kıymetlilerden birisi de arpayla yapılan. Halk Ekmek, arpa üreticilerini organize edip, arpayı peşinen sizin ürettiğinizden alacak. 


 
ASPİR VE AK KEÇİ ÜRETİMİ…
Arazilerinizde nadasa kalan bölgeler var. Toprak bir sene ekiliyor, bir sene boş kalıyor. Bazı bölümler de var ki nadas yerine başka bir ürünü ekebiliyorsunuz. Aspir bitkisi gibi içinden yağ elde edilen, atıklarından gübre elde edilecek bir fabrika kurmak istiyoruz. Nadas aylarında bazı bitkiler ektirip, faydalanmanızı istiyoruz.
Ankara’nın hayvancılıkta keçi konusunda dünyanın bir numara olmasını istiyoruz. Bir keçi çeşidi var. Adı da Ak keçi. Seçimlerin arkasından büyük Ak keçi çiftlikleri kuracağız. Bunun sütü de bol, yünü de bol. Bol bol para kazanmak mümkün. Bir zamanlar tiftik keçisi neyse o hale gelecek”
 
-    JEOTERMAL KAYNAKLAR… 
Jeotermal kaynakları değerlendiriyoruz. 40 km mesafede jeotermal kaynak bulundu. Onu da değerlendireceğiz. Çıkan suyla özellikle sera bitkilerini üretelim, istiyoruz. Ankara’nın bir avantajı var. Yaz aylarında Antalya’da domates yetişmiyor. Ankara’da yetişiyor. Biz bunu organize edersek, köylümüz mutlu olacak.
 
-    SOĞAN TOZU VE SOĞUK HAVA DEPOSU…
Polatlı denince akla gelen en büyük ürün soğan. Bir sene çok oluyor fiyatı düşüyor, ertesi sene az oluyor, fiyatı çıkıyor. Avrupa’da artık soğanı özelikle toz şekilde tüketiyorlar. Malınız heder olmasın diye ‘Soğan tozu fabrikası’ kuracağız. Polatlı soğanı diye satacağız.
Polatlı’da önemli işlerden birisi de meyvecilik. Üretilen meyveler zamanında tüketici bulamayınca, yok fiyatına satıyorsunuz. Bunun için Ankara merkeze soğuk hava deposu kurmak istiyoruz. Köylüye ucuz olarak yer vereceğiz, sadece masrafının karşılığında.
Bir de Ankara’da Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi yanında Fatih Köprüsü altındaki boşluk bölümü, Ankara ürünlerinin değerlendirilmesi için taksim edeceğiz. Ankara ürünleri orada değerlendirilecek. Ankara ürünlerinin satıldığı bir merkez olacak. 
 
-    BUGSAŞ SPOR’U VERECEĞİZ
Polatlıların benim gibi bir hastalığı var, futbol. Polatlı Spor küme düşmüş vaziyette…Bizim bir BUGSAŞ Spor var. Yöneticiler toplansın, ister seçim öncesi ister seçim sonrası, Türkiye ikinci liginde dört dörtlük bir takımınız olsun. BUGSAŞ Spor’u bir kuruş borcu olmaksızın Polatlıya verelim. Adı Polatlı Spor olsun. BUGSAŞ Spor’u verip de stadı olmazsa olur mu? Bir de söz veriyorum 10 bin kişilik bir stat yapacağım. Siz de söz vereceksiniz şampiyon olacaksınız. Biraz siz biraz biz destek olacağız.
 
    SOSYAL PROJELER VE KENTSEL DÖNÜŞÜM…    
Polatlımıza ayrıca BELMEK kursları, hanım lokallerini açacağız. Aile yaşam merkezlerimiz var. 7’den 70’e herkesin faydalandığı… İsteyen masa tenisi isteyen satranç oynar isteyen internete girer. Çocuklar oyuncaklarla oynar. Gençler çeşitli kursları alır. 40 çeşit faaliyet var. Buraya inşallah Yakup başkanımla dev bir aile yaşam merkezi yapacağız.
Ayrıca, herhangi bir bölgeye kentsel dönüşüm yapabiliriz, anlaşabilirsek. Hak sahiplerinin tasdikini almak kaydıyla kentsel dönüşümü yaparak, elimizden gelen desteği veririz.
Buraya devasa bir bölge parkı yapmak da boynumuzun borcu.”
 
 
ÜÇLÜ OLALIM GÜÇLÜ OLALIM
Projelerini aktardıktan sonra konuşmasını “Oyunuzu kendi istikbaliniz için yüzde 50’nin altında olmamak kaydıyla AK Partiye verin. Biz sizlerin destek ve dualarınızı istiyoruz. Desteklerinizi eksik etmeyin, Büyükşehir Belediyesi olarak, Polatlı Belediyesi olarak, AK Parti iktidarı olarak üçlü olalım güçlü olalım” sözleriyle bitiren Başkan Gökçek, Polatlı AK Parti SKM’nin açılış kurdelesini kesti. 
 
ONBİNLERLE SEVGİ YÜRÜYÜŞÜ…
Başkan Gökçek daha sonra seçim otobüsünden halkı selamlayarak, Mehter Takımı eşliğinde düzenlenen sevgi yürüyüşüne katıldı. Onbinlerin katıldığı Sevgi Kortejinde Polatlılardan büyük ilgi gören Başkan Gökçek, yürüyüşün sonlandığı Sağlık Parkı’nın açılışını da büyük bir coşku eşliğinde yaptı. 
Başkan Gökçek, Polatlı Belediyesi tarafından yapılan Sağlık Parkı’nın açılış kurdelesini Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik ile birlikte keserek, “Hayırlı uğurlu olsun” dileklerini iletti. 
 
NOT: Haber ve haberle ilgili fotoğraflar mail adreslerine gönderildi.
Görüntüler FTP adreslerine atıldı.
 
Anahtar Kelimeler
Melih GökçekPolatlı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Kılıçdaroğlu: “Yalana tanıklık etmeyeceğim”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde basın toplantısı...

Haberi Oku