Siyaset:
MHP 5 Ekim'de Kazlıçeşme "Demokrasi Mitingi" yapacak

İSTANBUL (AA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 5 Ekim'de Kazlıçeşme'de "Demokrasi Mitingi" yapacaklarını bildirdi. 

Büyükataman, parisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, miting hakkında bilgi verdi.

MHP'nin 9 ilde yapmayı planladığı "Milli Değerleri Koru ve Yaşat" açık hava toplantılarının ilkini Bursa'da "Kuruluş", ikincisini İzmir'de  "Bayrak", üçüncüsünü Adana'da "Vatan", dördüncüsünü Erzurum'da "Birlik", beşincisini Konya'da "Türkçe", altıncısını Elazığ'da "Kardeşlik" temalı olarak gerçekleştirdiklerini anlatan Büyükataman, "Demokrasi" temalı yedinci mitingi 5 Ekim Cumartesi günü İstanbul'da gerçekleştireceklerini belirtti.

Büyükataman, İstanbul'un önemli ve vazgeçilmez olduğunu aktararak, şöyle devam etti:

"İstanbul köhnede değişim arayanlara, kuytuda yeni gözleyenlere ve menfaatte buluşmayı önerenlere elbette sessiz kalmayacaktır. Bu tarihi miting, değişim için bir fırsattır. Bu sebeple, hangi siyasi görüşten olursa olsun, demokrasinin üstünlüğüne inanan, toprak bütünlüğümüzü savunan, millet ve devlet bekasını düşünen her vatandaşımızı 5 Ekim Cumartesi günü Kazlıçeşme Meydanı'na bekliyoruz."

- "Mitingin zamanlaması çok önemli"

Kazlıçeşme'de gerçekleştirilecek mitingin zamanlamasına dikkati çeken Büyükataman, mitingin rejim tartışmalarının yapıldığı bir döneme denk geldiğini söyledi. 

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, "Kazlıçeşme'deki mitingin, halkın kendini yönetme iradesini ortadan kaldırıp parti iradesini hakim kılma, tek adamı ve bir zümreyi millete üstün kılma çabalarına karşı yürekli çıkışın adresi MHP'nin önemli bir organizasyonu" olacağını kaydetti.

Basın toplantısına MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, İl Başkanı Abdurrahman Başkan da katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Kılıçdaroğlu: “Yalana tanıklık etmeyeceğim”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde basın toplantısı...

Haberi Oku