Siyaset:


Ankara Sanayi Odası'nda düzenlenen 7 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olan sanayicileri tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Özcan Ülgener, hükümeti ilk kurulduğu günden beri desteklediğini belirterek "Çözüm sürecini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk açıkladığı günden beri destekliyorum. 1982 Anayasasının ne şartlar altında yapıldığını biliyorum ve değişmesi gerektiğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Başkanlık sisteminin kamuoyunda olumsuz özelliklerinden bahsedildiğini dile getiren Ülgener "Başkanlık sisteminin sanayi gelişimindeki önemli etkisinin dünya da sayısız örnekleri var. Meksika bunlardan bir tanesi, Başkanlık sistemine geçtikten sonra büyük bir gelişme sağladı." dedi.

Ankara Sanayi Odası'nın ülkenin saygın kuruluşlarından olduğunu dile getiren Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, kendi içlerinden sanayicilerin siyasete girmelerinden memnun olduklarını söyledi.

Sanayicilerin halinden en iyi yine sanayicilerin anlayacağını ifade eden Özdebir, "İş dünyasından insanların Meclis'te olması, gerginliklerin azalması ve sorunların birinci ağızdan dile getirilmesi açısından önemli" dedi.

Özdebir, kendi tespit edebildikleri 5 aday adayı ile bir araya gelme imkanı bulabildiklerini belirterek, aday adayı olduğunu sonradan öğrendikleri sanayicilere de başarılar diledi.

AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Seyit Koca, sorunun değil çözümün parçası olmak için adayı adayı olduğunu söyledi. Koca "Ankara Sanayisini TBMM'de temsil etmek istiyoruz" dedi.

AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Tacettin Türeli, sanayicilerin mecliste temsil edilmesi için aday adayı olduğunu belirtti.

CHP Ankara Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Kutsi Tuncay, CHP'nin üretime dayalı politikaya son zamanlarda önem verdiğini söyledi. 

Son olarak konuşmasını yapan AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayı Şerafettin Karademir ise amaçlarının önder sanayici ve çiftçi yaratmak için çalışmak olduğunu dile getirdi.

Toplantıya Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir'in yanısıra AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Özcan Ülgener, AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Tacettin Türeli, AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Seyit Koca, AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayı Şerafettin Karademir ile CHP Ankara Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Kutsi Tuncay ve Organize Sanayi Odası Başkanları da katıldı.

Toplantının sonunda Ankara Sanayi Odası üyeleri ve Milletvekili aday adayları toplu fotoğraf çektirdi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Erdoğan o ülkeler için kurban bağışı yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılayı'na 8 hisse kurban bağışında bulundu.

Haberi Oku