Siyaset:
Mustafa Sarıgül'e büyük şok!
 İSTANBUL'da, CHP üyelerinin 7 Haziran'daki Genel Seçim'de yarışacak milletvekilli adaylarını önseçimle belirlemek için kullandığı oyların sayımı ve ilçelerden gelen tutanakların birleştirilmesi işlemi büyük oranda tamamlandı. Alınan bilgiye göre, saat 02.00 itibariyle, 1. Bölge'de Mahmut Tanal, 2. Bölge'de aykut erdoğdu, 3. Bölge'de de İlhan Cihaner ilk sırada yer aldı. 
170 aday adayının yarıştığı 1. Bölge'de Mahmut Tanal ilk sırada yer alırken, Gamze İlgezdi ikinci, Barış Yarkadaş da üçüncü durumda.
 
2. Bölge'de ilk sırada Aykut Erdoğdu, ikinci sırada Dursun çiçek, üçüncü sırada Gülay Yedekçi Arslan, dördüncü sırada Didem Engin yer aldı.
 
SARIGÜL 5 VEYA 6. SIRADA
 
2. Bölge'de, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül 5. sırada yer bulabildi. Sarıgül ile 6. sırada yer alan Yüksel Mansur Kılıç arasında az bir fark olduğu belirtildi. Bu bölgede henüz kesin sonuç açıklanmadı. 
 
3. Bölge'de ise İlhan Cihaner birinci oldu. Cihaner'i, Ali Şeker ve Zeynel Emre takip ediyor.
 
ANKARA'DA ÖNDER SAV ŞOKTA... NAZLIAKA 2. OLDU
 
CHP'nin Ankara'daki resmi olmayan ön seçim sonuçları  açıklandı. Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  birinci ve ikinci bölgede resmi olmayan sonuçların belli olduğunu söyledi. Ankara 1. bölgede eski CHP İl Başkanı Necati Yılmaz'ın birinci sırada  yer aldığını bildiren Keskin, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın ise ikinci  sırada seçildiğini belirtti. 
 
Üçüncü sırada Avukat Ali Haydar Hakverdi'nin bulunduğunu aktaran  Keskin, diğer adayları ise sırasıyla şöyle açıkladı: 
 
"Avukat Hikmet Tepe, Faruk Özdemir, Gamze Taşçıer, Emre Doğan,  Selahattin Emre, Durdu Özbolat, Sema Aksoy, Kazım Sönmez, Erdoğan Kılıç, Birsen  Temir ve İlyas Güven Eroğlu." 
 
Keskin, eski Genel Sekreter Önder Sav ile Genel Başkan Yardımcısı  Hakkı Süha Okay'ın ise ilk 14 içinde yer almadığını bildirdi. 
 
İKİNCİ BÖLGE
 
Ankara 2. bölgede Keçiören belediye başkan adayı Murat Emir'in ilk  sırada çıktığını kaydeden Keskin, ikinci sırada Nihat Yeşil, üçüncü sırada Ali  Rıza Erbay dördüncü sırada ise Celalettin Koç'un yer aldığını söyledi. İkinci bölgede diğer adaylar ise şöyle: 

"Semra Dinçer, Barış Ozan Vural, Ali Yılmaz." 
Anahtar Kelimeler
HaberMustafa Sarıgül

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Erdoğan o ülkeler için kurban bağışı yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılayı'na 8 hisse kurban bağışında bulundu.

Haberi Oku