Siyaset:
TBMM MHP'li Ruhsar Demirel'in konuşması! Video izle

MHP'li Ruhsar Demirel, bugün başörtülü vekillerin meclise gelmesi üzerine söz alarak konuşma yaptı. Ruhsar Demirel'in yaptığı konuşma büyük yankı uyandırdı. Ruhsar Demirel'in yaptığı konuşma bugüne damgasını vurdu. Ruhsar Demirel'in en dikkat çeken sözü, "Mahremimize girmenizden rahatsızız" sözü oldu.

Bugün adeta  mecliste tarihi bir gün yaşanıyor. Mecliste tarihi güne kadın vekillerin yaptığı tarihi nitelik taşıyan anlamlı büytünleştirici konuşmalar damgasını vurdu:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, başörtülü vekillerin TBMM'ye gelmesi sebebiyle söz aldı.

MHP adına olağan bir gündür meclis çatısı altında. Özgürlük adı altında bizim görüşümüzce mobbing yapılıyor. Bu hanım efendilerin hayatı mikroskop altına konuldu. Bu kimseyi ilgilendirmez. Biraz empati yapın lütfen. Erkeklere sesleniyorum. Nasıl giyindikleri kimi ilgilendirir. 4 hanımefendiye mobbing yapılıyor. Bütün kadınlar adına reddediyoruz, insanları kılık kıyafet yüzünden yargılamayı reddediyoruz kabul etmiyoruz.

Biz 2008’de verdiğimiz kanun teklifiyle bu sorunu çözmek istediğimizde kalkmayan parmaklar bugün vicdanlarında bunun hesabını versinler.2010’da tekrar ettik yine kimse sesini çıkarmadı.

Beyefendilere sesleniyorum: Biz hanımlar üzerinden siyaset yapmayın lütfen. Bütün hanımlar kıymetlidir. Bizimle birebir siyaset yapın lütfen. Bizi bugünlere getiren Başı açık veya kapalı hiç önemli değil hanımefendilerin omuzlarıdır. Özgürlük adın altında bu mobbingten şiddetten vazgeçiniz. Başka sorunlarımız var. Ne giyindiğimiz değil, çocuk anneler, açlar, işsizleri konuşulmalı.

Kılık kıyafetimizi bu ülkenin sorunu olamaz. Biz buraya Türkiye2nin sorunlarını çözmek için geldik. Bu millet sorunları çözelim diye buraya yolluyor kavga etmek için değil. Konuşalım vicdanlarımızla bulaşalım diye akıl var gönül var.

Burası ne boks ringi, ne güreş alanı. Konuşmak için varız. Bizler de sizin gibi milletvekiliyiz. Kadın olarak adlandırılmaktan da rahatsızız.

Biz ortaklıklarımız üzerinden büyümek istiyoruz.MHP her zaman çağrı yapmıştır. Hanımefendiler istedikleri gibi giyinebilirler, bu herkesin hakkı.

Başörtülü hanımefendilerle fotoğraf çektirip twiter’a koyup reklam yapmaya da gerek yok.Bunlar yakışıksız şeyler. O hanımefendilerinin eşi, çocuğu yerine koyun kendinizi.
Bunlar mahrem.Mahremimize girmenizden rahatsızız.
Erkekler biz sizin ne yiyip ne içtiğinize karışıyor muyuz.
Mahremimizden çıkınız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Kılıçdaroğlu: “Yalana tanıklık etmeyeceğim”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde basın toplantısı...

Haberi Oku