Galatasaray Çaykur Rizespor Maç Özeti 1-1 (GS-Rizespor Geniş Özeti)

Süper Lig'in 6. haftasında Galatasaray, TT Arena'da Çaykur Rizespor'u konuk etti. Fatih Terim'in gönderilmesinin ardından takımın başında Hasan Şaş ve Ümit Davala yer aldı.

 

TIKLA MAÇIN VİDEO ÖZETİNİ İZLE


91'Maç 1-1 sona erdi. Galatasaray Çaykur Rizespor maç özeti

90'Bu arada maçın sonuna 4 dakika ilave edildi.

89'Bir başka sarı kırmızılı ekibin atağında ceza alanı dışında topla buluşan Bruma'nın vuruşu farklı şekilde dışarıya gitti.

89'Yine sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Bruma'nın ceza alanına gönderdiği top savunmaya çarpıp kalecide kaldı.

88'Çaykur Rizespor'da son oyuncu değişikliği. Kıvanç Karakaş oyundan çıkarken Kağan Söylemezgiller oyuna girdi.

87'Sarı kırmızılılar sağ kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza alanına yapılan ortada savunma topu uzaklaştırdı.

86'Çaykur Rizespor'da oyuncu değişikliği. Sercan Kaya oyundan çıkarken Hurşut Meriç oyuna girdi.

85'Sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Drogba, ceza alanına ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.

84'Galatasaray'da oyuncu değişikliği. Burak Yılmaz oyundan çıkarken Umut Bulut oyuna girdi.

82'Çok etkili gelişen Çaykur Rizespor atağında savunma arkasına koşu yapan Sercan'a atılan ara pasında Muslera, topun sahibi oldu ve bir de sakatlık geçirdi.

81'Bir başka Galatasaray atağında Engin'in ara pasında ceza alanına giren Yekta, yerden pasını vermek istedi ama savunma topa ayak koydu.

80'Galatasaray sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza alanına yapılan ortada kale saha içinde Serkan topun sahibi oldu.

79'Sarı kırmızılı ekipte Bruma, yine sol kanattan ceza alanı önüne kadar iki rakibinden sıyrılıp gitti ve vuruşunda top kaleci Serkan'da kaldı.

78'Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda savunma topu uzaklaştırdı.

77'Sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Bruma'nın ceza alanına yerden ortasında savunma topu kornere gönderdi.

76'Galatasaray'da oyuncu değişikliği. Nordin Amrabat oyundan çıkarken Yekta Kurtuluş oyuna girdi.

75'Karşılaşma çok hızlandı. Savunma arkasına koşu yapan Kweuke'nin vuruşu yandan dışarıya çıktı.

74'Pozisyonun ardından Sabri Sarıoğlu ve Kıvanç Karakaş da tartıştıkları için sarı kart gördüler.

73'Aynı dakika içinde Çaykur Rizespor yarı alanında rakibiyle ikili mücadelede faul yapan Selçuk İnan ikinci sarı kartı ve kırmızı kart gördü.

73'Kullanılan serbest vuruşta ceza alanına yapılan ortada Hakan'ın kafa vuruşu savunmadan geri döndü.

72'Sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Drogba rakiplerinden sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

71'Sağ kanattan çok etkili gelişen Galatasaray atağında Amrabat'ın kale sahasına ortasında Burak'ın yakın mesafeden vuruşu yandan dışarıya gitti.

69'Selçuk İnan bu kez orta yapmayı tercih etti ama savunma topu uzaklaştırdı.

68'Yine sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Bruma, Koray'dan sıyrılıp ceza alanına girmek isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

67'Kullanılan serbest vuruşta Selçuk İnan topu doğrudan kaleye gönderdi ama top üst direğe yakın bir noktadan dışarıya gitti.

66'Sol kanattan çok etkili gelişen Galatasaray atağında Hakan Balta ceza alanı içinde son çizgiye inip pasını Burak'a verdi. Burak'ın kaleye vuruşunda çizgi üstünde Ali Adnan topu uzaklaştırdı. Ardından ceza alanı dışında Engin rakibinden sıyrılmak isterken Tevfik'in müdahalesiyle yerde kaldı ve Tevfik, sarı kart gördü.

63'Orta alanda top kapma savaşında Galatasaray savunmasının arkasına bir top atıldı ama Cenk'ten önce Muslera topun sahibi oldu.

62'Kullanılan serbest vuruşta Ali Adnan topu doğrudan kaleye gönderdi ama top üstten dışarıya gitti.

61'Gelişen Çaykur Rizespor atağında hafif sağ çaprazda topla buluşan Cenk, Engin'in müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

60'Karşılaşma yüksek tempoda oynanmaya devam ediyor. İkinci yarıda Çaykur Rizespor da ataklarını sıklaştırdı.

59'Galatasaray atağında Engin'in ara pasında Burak topu karşı karşıya pozisyonda ağlara gönderdi ama aynı anda da ofsayt bayrağı kalktı.

58'Gelişen konuk ekip atağında savunma arkasına atılan yüksek topta Cenk, topa gelişine vurdu ama top yandan dışarıya çıktı.

57'Ali Adnan'da sarı kartı gören isim oldu.

56'Çaykur Rizespor özellikle Cenk Ahmet'in oyuna girmesinin ardından ikinci yarıda daha etkili.

55'Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda kale sahası içinde top iyi yükselen Tevfik, kafa vuruşuyla skora eşitlik getirdi.

54'Etkili bir Çaykur Rizespor atağında sağ kanatta topla buluşan Cenk'in ortasında savunma topu kornere gönderdi.

52'Nordin Amrabat, tamamlanan tedavisinin ardından oyuna devam ediyor.

51'Galatasaray rakip yarı alandan sol kanattan serbest vuruş kullandı. Ceza alanına yapılan ortada Amrabat, yerde kaldı ama oyun devam etti.

50'Etkili bir Çaykur Rizespor atağında sağ kanatta topla buluşan Cenk'in ortasında Kweuke müsait durumda kafa vuruşunu yaptı ama top sol direğin yanından dışarıya gitti.

49'Gelişen Galatasaray atağında sağ kanattan ceza alanına koşu yapan Amrabat'ın kale sahasına yerden ortasında kaleci Serkan topun sahibi oldu.

48'Konuk ekip sağ kanattan serbest vuruş kullandı. Ali Adnan'ın ortasında Muslera kale sahası içinde topun sahibi oldu.

47'İkinci yarının ilk pozisyonu konuk ekipten geldi. Ceza sahasının hemen dışında topla buluşan Kweuke'nin kaleye şutu sağ direkten oyun alanına geri geldi.

46'Çaykur Rizespor ikinci yarıya oyuncu değişikliği ile başladı. Florin Cernat oyundan çıkarken Cenk Ahmet Alkılıç oyuna girdi.

46'Mücadelenin ikinci yarısı Çaykur Rizesporlu oyuncuların vuruşuyla başladı.

46'Maçın ilk yarısı Galatasaray'ın 1-0'lık üstünlüğü ile sona eriyor

45'Sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Amrabat'ın ceza alanına ortasında Burak, topuğuyla pasını Bruma'ya verdi. Bruma'nın kaleci Serkan'a rağmen vuruşu üstten dışarıya gitti.

45'İlk yarının sonuna 2 dakika ilave edildi.

44'Çaykur Rizespor ilk yarının son anlarında beraberlik golünü bulmak istiyor.

43'Galatasaray savunmasından en ileride bulunan Drogba'ya yüksek bir top atıldı ama Drogba, topu almak isterken rakibine faul yaptı.

41'Orta yuvarlağın içinde topla buluşan Kweuke, Selçuk'un müdahalesiyle yerde kaldı ve Selçuk İnan sarı kart gördü.

40'Galatasaraylı oyuncular hazırlık pasları yaparak atak hazırlamaya çalışıyor.

39'Çaykur Rizespor yarı alanında gerçekleşen ikili mücadelede Cernat, Bruma'ya faul yaptı.

38'Gelişen Galatasaray atağında rakip yarı alanda topla buluşan Engin, sol çaprazdan ceza alanına giren Burak'a pasını verdi. Burak, kale sahasındaki Bruma'ya yüksek bir top atmak istedi ama top doğrudan dışarıya gitti.

37'Konuk ekipte topla buluşan Kıvanç, rakip savunma arkasına koşu yapan Kweuke'ye topu gönderdi ama Kweuke, kafa topu mücadelesinde Semih'e faul yaptı.

36'Etkili gelişen konuk ekip atağında Kweuke, ceza alanı içinde Muslera'yla karşı karşıya pozisyonda vuruşunu yaptı ama top dışarıya gitti.

35'Aynı dakika içinde Wesley Sneijder oyundan çıkarken Nordin Amrabat oyuna girdi.

34'Sol kanattan gelişen Çaykur Rizespor atağında Kıvanç'a sert bir müdahalede bulunan Drogba sarı kart gördü.

33'Bu kez gelişen Çaykur Rizespor atağında sağ kanattan ceza alanına yapılan ortada savunmanın müdahale ettiği topla sol kanattan Ali Adnan buluştu ama ceza alanına gönderdiği topu savunma uzaklaştırdı.

32'Kullanılan serbest vuruşta Selçuk topu ceza alanına ortaladı ve uzak kale direğinde Drogba'nın dar açıdan vuruşu yandan dışarıya gitti.

31'Sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Burak Yılmaz, Koray'ın sert müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

30'Bu arada avantaja bırakılan pozisyonda sakatlık geçiren Engin Baytar'ın tedavisi için oyun şu an için durmuş durumda.

29'Galatasaray'da savunma arkasına koşu yapan Bruma'ya atılan pasta Bruma rakiplerinden sıyrılıp ceza alanına girdi ve kaleciden de sıyrıldı ama topu boş ağlara gönderemedi ve top yandan dışarıya çıktı.

28'Kısa paslarla Galatasaray yarı alanına konuk ekipte topla en son buluşan Sercan'ın ceza alanına ortasında savunma topa müdahale etti.

27'Ali Adnan, kullandığı serbest vuruşta topu doğrudan kaleye gönderdi ama top sol direğin yanından dışarıya gitti.

26'Sağ kanattan gelişen Çaykur Rizespor atağında Kweuke Engin'den sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

25'Kullanılan serbest vuruşta ceza alanına yapılan ortada karambol oluştu ve ardından savunma topu uzaklaştırdı.

24'Kullanılan serbest vuruşta Selçuk İnan topu doğrudan kaleye gönderdi ama sol üst köşeden Serkan topu son anda kornere gönderdi.

23'Sarı kırmızılı ekibin atağında rakip ceza alanına yakın bir noktada Dropga, Sylvestre'nin müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

22'Galatasaray yarı alanında gerçekleşen kafa topu mücadelesinde Dany'ye faul yapıldı.

21'Selçuk İnan, orta alanda buluştuğu topu savunma arkasına koşu yapan Burak'a harika bir pas attı. Burak ceza alanı içinde sol çaprazdan vuruşunu yaptı ama top üstten dışarıya gitti.

19'Galatasaray maçın başından beri uyguladığı baskıyla golü de bulmuş oldu. Engin Baytar, bu sezon ilk golünü attı.

18'GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL Sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Bruma, rakiplerinden güzel sıyrılıp daha iç taraftaki Engin'e pasını verdi. Engin'in ceza alanı dışından sol ayakla vurduğu plase sol köşeden ağlarla buluştu.

17'Konuk ekip yarı alanında gerçekleşen ikili mücadelede Engin, Sercan'dan sıyrılmak isterken rakibine faul yaptı.

16'Sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Didier Drogba, ceza alanına yüksek bir orta gönderdi ama top doğrudan kaleci Serkan'a geldi.

15'Sol kanattan gelişen Çaykur Rizespor atağında Ali Adnan'ın ceza alanına ortası herkesi aşıp dışarıya gitti.

14'Galatasaray inanılmaz bir gol kaçırdı. Selçuk'ın pasında sol çaprazda karşı karşıya pozisyonda Burak'ın vuruşunda kaleciden dönen top Bruma'nın önünde kaldı ama Bruma topa istediği gibi dokunamadı.

13'Çaykur Rizespor maçın başındaki Galatasaray baskısını azaltmış durumda.

11'Galatasaray rakip yarı alandan serbest vuruş kullandı. Ceza alanına gelen topta Drogba, pasını sol direğin yakınlarındaki Burak'a gönderdi ama Burak'ın vuruşu yandan dışarıya gitti.

10'Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede Sercan Kaya, rakibine faul yaptı.

9'Sağ kanattan gelişen Çaykur Rizespor atağında savunma arkasına koşu yapan Tevfik'e atılan pasta Tevfik dar açıdan vuruşunu yaptı ama Muslera'yı aşan top savunmanın kontrolünde dışarıya gitti.

8'Bir başka Galatasaray atağında sağ kanattan Drogba ceza alanına girmek istedi ama araya giren savunma topu taca gönderdi.

7'Galatasaray karşılaşmaya oldukça baskılı başladı. Bir başka atakta ceza alanı içinde bulunan Bruma kendisine atılan topta topu kazanamadı.

6'Sarı kırmızılı ekip sağ kanattan serbest vuruş kullandı. Engin sağ kanatta buluştuğu topu ceza alanına ortaladı ama Semih'in vuruşu yandan dışarıya gitti.

5'Etkili gelişen Galatasaray atağında Sneijder, sol çaprazdan ceza alanındaki Drogba'ya yerden pasını gönderdi ama savunma ayak koydu.

4'Sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Sneijder, rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı ama oyun devam etti.

3'Çaykur Rizespor, sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza alanına yapılan ortada savunma topu uzaklaştırdı.

2'İlk atak Galatasaray'dan geldi. Sağ kanattan ceza alanına yapılan ortada Burak, rakibine faul yaptı.

Karşılaşma Galatasaraylı oyuncuların vuruşuyla başlıyor

Ve maç başladı.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Futbol: Spor Toto Süper Lig
Stat: Sivas 4 EylülHakemler: İlker Meral, Ali Saygın Ögel, Hakan YemişkenSivasspor: Ertuğrul Taşkıran,...

Haberi Oku