Melo'nun olaylı derbideki rolü...

Galatasaray'ın yıldız oyuncusu Felipe Melo'ya tepkiler bir çığ gibi büyüyor.  Son oynanan Galatasarya Beşiktaş derbisinde çıkan olayların baş suçlusu olan Felipe Melo her ne kadar suçlamaları kabul etmese de hem ülkemizde hem de dış basında Melo'ya olan tepki artıyor. Kendi ülkesinde yayınlanan haberlerde de Melo'nun taraftarı galeyana getirdiği yönünde.

Felipe Melo'nun suçu ne? Galatasaray'ın başrılı oyuncularından Felipe Melo, Galatasarya Beşiktaş maçında çıkan olayların baş zanlısı olarak gösteriliyor. Önce Motta'ya yaptığı sert hareketle saha içini karıştıran ve kavgaya sebebiyet veren Melo krımızı kartla oyundan atılıyor. Daha sonra saha kenarına doğru giden Melo tepkili Beşiktaş taraftarına formasını çıkarak havaya kaldırıyor. İşte o sırada sinirden deliye dönen taraftarlar Felipe Melo'nun üzerine su şişelerini yağdırırken bir yandan diğer taraftarlar sahaya atlıyor. Ve bir anda ortalık karışıyor.

Globoesporte gazetesi, Felipe Melo'nun Beşiktaş taraftarını provoke ettiğini, oyuncunun Fair-Play'e yakışmayacak hareketlerde bulunduğunu yazdı.

"Felipe Melo rakibi provoke etti ve Beşiktaş taraftarı sahayı işgal etti" başlığını kullanan Globoesporte, maç sonu uzatma dakikalarında kırmızı kart alan Melo'nun Galatasaray formasını göstermesinin Beşiktaş taraftarını kışkırttığını ve sonuçta maçın iptal edilmesine sebep olacak olayları başlattığını ifade etti.
Galatasaray'ı 2-1 öne geçiren Drogba'nın golünden sonra Beşiktaş'ın eşitliği yakalamak için ataklar yaptığını vurgulayan gazete, "Felipe Melo'nun Fair-Play'e yakışmayacak tahrik edici hareketleri, rakip taraftarı kızdırarak soyunma odasına kadar kovalanmasına neden oldu" diye yazdı.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Futbol: Türkiye Kupası
İSTANBUL (AA) - Futbolda Türkiye Kupası 2. tur müsabakalarını yönetecek hakemler açıklandı.Türkiye...

Haberi Oku