Teknoloji:
İOS 7 Dünyayı sarstı! İşte özellikleri neler

Tekonoloji tutkunları sonunda muradına erdi. Günlerdir hatta ve hatta aylardır beklenen İOS 7 güncellemsi sonunda tamamen yayınlandı. Apple kullanıcıları dün gece itibari ile yeni sürümü kullanmaya başladılar. Yapılan yorumlara bakılırsa yeni güncelleme çok beğenildi. Bunun daha ötesi ne olabilir ki? diye düşünüyor insan doğrusu. Teknolojinin son harikası İphone 5s'ler de daha rahat kullanıla bilecek olan İOS 7 telefona ayrı ayrı özellikler katıyor. İşte teknolojinin tutkunları için yazılmış bir haber İOS 7...

 

Merakla beklenen iOS 7 yayınlandı... Cupertino’nun tasarım gurusu Jonathan Ive, iOS’u baştan aşağı yeniden tasarlayarak iOS 7'yi yarattı.. İşte iOS 7 ile ilgili detaylar...

Dün akşam Apple kullanıcılarına sunulan iOS 7 güncellemesi CEO Tim Cook tarafından “iPhone’dan bu yana iOS’un yaşadığı en büyük değişim” şeklinde tanımlandı. Peki iOS 7′deki en büyük değişimler ne? Bunlar sana daha iyi bir iCihaz deneyimi sunabilecek mi?
Yeni ikonlar ve fontlar


Beklendiği gibi uygulama ikonları daha sade ve renkli bir görünüm almış. Bir önceki ikonlarda kullanılan gölge efektlerinden eser yok. Fontlar ise daha büyük ve göze daha hoş görünüyor. Hatta biraz dikkatli bakınca Windows 7′nin daha zarif bir halini andırıyorlar.Apple iOS 7′de Android’in bazı özelliklerini ‘ödünç almış’. İyi ki de almış bu şekilde iOS çok daha iyi bir işletim sistemi haline gelmiş. Mesela Android’ün ekranın üst bölümünden çekilerek açılan hızlı ayarlar bölümü yeni iOS’ta da yer alıyor. Tabii iOS 7′de oldukça güzel görünüyor. Ayrıca iOS 7 geliştiricilere Apple’ın en temel işlevlerine ve verilerine erişim olanağı tanıyor. Bu şekilde Apple’ın hali hazırda muhteşem olmayan önyüklü uygulamaları üçüncü parti olarak karşımıza çıkabilir.
Safari hiç olmadığı kadar iyi ve kullanışlı hale getirilmiş. iOS 7′de takvim uygulaması dahi göze çok hoş görünüyor. Ayrıca her şeyi tam ekranda ön izleyebiliyorsun ki bu gerçekten kullanışlı olabilir. Halihazırda Samsung bu özelliği kullanıcılarına sunuyor.

Anahtar Kelimeler
Eylem

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

En uygun ASUS notebooklar ucuzuburada.com! Asus...
En ucuz Asus notebooklar nereden ve nasıl alınır? Ucuzuburada.com size yine muhteşem bir fiyat ile Asus X...

Haberi Oku