Teknoloji:
THY'daki Bomba İhbarlarına Soruşturma
 
Türk Hava Yolları yaklaşık bir aydır asılsız bomba haberleriyle seferleri aksıyor ve maddi zararlara uğruyordu. Geçtiğimiz hafta da 24 saat içinde 2 uçak tuvaletinde kağıtta yazılı bulunan bomba var ihbarları uçakların ve yolcuların mağdur olmasına neden olurken yolcuların şok geçirmelerine neden olmuştu. THY ve Polis bu olaylar üzerine işbirliğine giderek ihbarlarla ilgili soruşturma ve araştırma başlattı.
İstanbul-Basel ve İstanbul-Tokyo seferini yapan uçaklarda ‘Kargoda bomba var’ yazan kağıt bulunması Türk Hava Yolları yetkilileri ve polisi harekete geçirdi. THY’yi binlerce dolar zarara uğratan, yolcular arasında korku yaratan ihbarcıyı yakalamak için Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği özel bir ekip kurdu. Basel uçağında bulunan notta ‘There is Bomb İn Cargo’ yerine ‘Tehere is bomb in cargo’ yazısındaki imla hatasına yoğunlaşan ekip, ihbarcının Türk olduğu şüphesi üzerinde duruyor. 
Yazı karakterlerindeki benzerlik üzerine ihbarların aynı karanlık elden yapıldığı ihtimali üzerinde duruluyor. Sivil bir polis ekibi ise uçaklara yolcu olarak binip şüphelileri belirlemeye çalışıyor. Daha önce Basel uçağındaki notta parmak izinin bulunduğu ortaya çıkmıştı. İhbarcının bir çalışan olabileceği ihtimali de gündeme gelmişti.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

En uygun ASUS notebooklar ucuzuburada.com! Asus...
En ucuz Asus notebooklar nereden ve nasıl alınır? Ucuzuburada.com size yine muhteşem bir fiyat ile Asus X...

Haberi Oku