Teknoloji:
Twitter açılıyor! Twitter açıldı (Son Dakika)

Twitter açılıyor! Twitter mahkeme tarafından yürütmeyi durduma kararı ile tekrar açılıyor! Türkiye Barolar birliği tarafından yapılan başvuru sonrası Mahkemeden yürütmeyi durduma kararı geldi . Twitter, Türkiye'de artık yasak değil. TİB tarafından verilen karar durduldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında aşşağılık iftiraların yer aldığı Twitter 140 karakter ile tekrar Türkiye'de NTV'de Oğuz Haksever'in sorularını cevaplayan Başbakan Erdoğan, "(Twitter'da) Şu anda son bildiğim benim, 700'e yakın bu şekilde maalesef uygulama var. Bunlar şimdi peyder pey onlara bildiriliyor. Bu bildirilenler karşısında tavırlarını göreceğiz. Eğer hakikaten kaldırırlarsa, kaldırmaları halinde de gereği yapılır. Mesela burada mahremiyetler var, ırkçılık var, sen bunları nasıl yayımlarsın ya? Uyarıyoruz, hala adım atmıyorsun. Mesele bu" dedi.

Suriye ile olan krizi de değerlendiren Başbakan, "Süleyman Şah Türbesi'ne karşı gerçekten böyle bir yanlışlık olacak olursa gereği neyse yapılacaktır. Bizim topraklarımızdır. Bu topraklarda yapılacak bir saldırı aynen Türkiye'ye yapılmış bir saldırıdır" diye konuştu.

 

Hoş geldin mi diyeceğiz?

Türkiye'nin Suriye savaş uçağını düşürmesi ile ilgili olarak konuşan Başbakan Erdoğan, angajman kurallarının gereğinin yapıldığını belirterek şunları söyledi: "Biz malum angajman kurallarını açıklamıştık. Bundan hareketle o zaman uçaklarımız bu helikopteri vurdu. Şu anda da aynı şekilde bizim hava sahamızı ihlal eden iki uçağı ihlal etti bana bildirildi. Kesep sınır kapımızın olduğu 50-60 bin nüfusu olan büyükçe bir yer.

Özgür Suriye ordusu orayı ele geçirince orayı bombalamak için geldiler. Bizim hava sahamızı ihlal edince bizim uçaklarımız birisini vurdu ve Kesep'e düştü. Bundan sonraki süreçete de angajman kuralları ihlal olursa gereği neyse yapmak durumundayız. Türkiye'deki muhalefet bu ne yazık ki siyasi istismar meselesi olarak gördüğümüzü anlatıyor. Ç;irkin olan bu. Biz şu anda seçimdeyiz diye hava sahamız ihlal edenler olursa hoş geldiniz mi diyeceğiz?

Burada katil Esed'in cani Esed'in bu tür bir durumu var. Bizim 74 vatandaşımızı öldürdüler. Zaman zaman hala havanlar top atışları ülkemize düşüyor. Muhalefet başta Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere bunları hala övmeye kalkıyorlar. Senin burada yapman gereken böyle ulusal bir meselede hükümetin yanında yer almandır. Ama ben bakıyorum hepsi bunların yanında yer almaya kalkıyorlar. Bizim bir milli meselemizde dahi muhalefetin ne denli ayrık düştüğünü ne denli bunu istismar vesilesine gayret ettiğini gösteremesi bakımından çok önemli. Biz silahlı kuvvetlerimize gerekli talimatı vermişiz onlarda gereğini yaptılar."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Filbox’ın genel müdürü Aydın Çamlıbel...
Türkiye’nin yeni digital platformu Filbox’ta genel müdürlük görevine telekomünikasyon sektöründe 30...

Haberi Oku