Teknoloji:
Whatsapp'ta Mavi Tik Sorunu Çözüldü
Whatsapp tarafından yayınlanan yeni beta sürümünde artık mavi tikler kapatılabiliyor. Karşısınızdaki kişinin sizi takibini önlemek istiyorsanız artık mavi tikleri ayarlar kısmından kapatabileceksiniz.
Whatsapp uygulaması gelişmekte olan ülkeler için ücretsiz hale getirildi. Gelişmekte olan ülkeler kategorisinde ülkemiz yer almadı. Çünkü ülkemizde internet kullanımı diğer gelişmiş bir çok ülkeye göre de ileri seviyede. Whatsapp bu duyurusundan hemen önce mavi tikleri yayınlamıştı.
Yazdıklarınızı eğer karşı taraf görürse mavi tikler çıkıyordu.Böylece karşınızdaki insanın mesajlarınızı görüp görmediğini takip edebiliyordunuz.
Bu gelişme bir çok kişi tarafından tepki ile de karşılandı. Artık Whatsappta birisi size yazarsa mevcbur dönmek zorunda kalınıyor. 
Okundu artık isteğe bağlı hale getirildi. Eğer mesajlarınınızın görünmesini istemiyorsanız Ayarlar>Gizlilik menüsünden Read receipts "okundu bilgisi" kutucuğunu işaretleyiniz ya da kaldırınız. Mavi tikleri isteklerinize göre ayarlayabiliyorsunuz.
Whatsapp'ın yeni sürümü olan 2.11.444 beta sürümünü indirerek şimdiden tikleri ortadan kaldırabilirsiniz. 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

En uygun ASUS notebooklar ucuzuburada.com! Asus...
En ucuz Asus notebooklar nereden ve nasıl alınır? Ucuzuburada.com size yine muhteşem bir fiyat ile Asus X...

Haberi Oku