TV-Medya:
Anadolu'lu Yayıncılar, Mısır'daki idamları protesto etti
Mısır'da aralarında Müslüman Kardeşler liderlerinden Muhammed Bedii'nin de olduğu 14 kişinin idamı ve 36 kişinin müebbet hapsine ilişkin Mısır Mahkemesi'nin verdiği  kararlar,  Mısır Büyükelçiliği önünde  gazeteciler tarafından protesto edildi. 

Mısır Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı ve Kon tv Ankara Temsilcisi Sinan Burhan Mısır hükümetinin terör estirdiğini ve hukuku paçavraya çevirdiğini belirtti. Burhan "Ülkeyi yaptığı darbe ile kaosa sürükleyen Abdülfettah El-Sisi, infaz odaları gibi kullandığı mahkemelerde, cellatlara dönüştürdüğü hâkimler eliyle darbe karşıtlarına ve sözde ‘terör örgütü’ ilan ettiği İhvan mensuplarına idam cezaları verdiriyor. Uluslararası toplumu ve özellikle medya camiasını bu vahşete biran önce dur demeye çağırıyoruz" şeklinde konuştu.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkan Yardımcısı Semih Aydın ise haksız yere alınan idam kararlarına tüm dünyanın sessiz kalmasına tepki göstererek, "Karar  hukuk normlarıyla hiçbir şekilde örtüşmemektedir" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Arka Sokaklar efsanesi sona mı eriyor?
Kanal D'nin sevilen ve ilgiyle izlenen dizisi Arka Sokaklar sezon finali yerine final kararı aldı.

Haberi Oku