TV-Medya:
Ben Onu Çok Sevdim Türkçe Ezan sahnesi

Başarılı bir dönem dizisi olan Ben Onu Çok Sevdim dün ilk bölümüyle ekranlara geldi. Seyircinin büyük beğenisini toplayan dizi Menderes dönemini anlatıyor.

Dizinin ilk bölümünde öyle bir sahne vardı ki seyirciyi ekranlara kilitledi.. Dizinin ortalarında ki, Celal Bayar’la Adnan Menderes arasında geçen Türkçe ezan diyaloğu geceye damgasını vurdu.

" EZANIN ARAPÇA OKUTULMASINI SAĞLAYACAĞIM"

Celal Bayar’ın tüm ısrarlarına rağmen Ezan’ın yeniden Arapça okutulmasını sağlamak isteyen Menderes, sırf bu iş için Başvekillikten istifa etmeyi bile göze alıyor. Menderes’in "tek icraatım da bu olsa, Ezan’ın Arapça okutulmasını sağlayacağım" sözü Celal Bayar’ın susup kalmasına sebep oluyor.

İşte ikili arasında geçen o diyalog:

Celal Bayar: Arapça ezana geçmek için çok erken Adnan.

Adnan Menderes: Reis-i Cumhur hazretleri, biz vatandaşımızdan, her alanda hürriyet tesis edeceğiz diye birlikte rey istedik. Din ve vicdan hürriyeti de halkımızın çok önem verdiği bir husus.

Celal Bayar: Bizi Atatürk inkılaplarından ve Cumhuriyet’in temel değerlerinden sapmakla itham edecekler.

Adnan Menderes: Halkımız bu ithamlara itibar etmeyecektir efendim.

Celal Bayar: Bizim daha öncelikli meselelerimiz var Adnan. Ezan’ın bu meseleler arasında bir aciliyeti yok. Öncelikle diğer hususlarda çalışma yürüt. İlk icraatlarınızdan biri Ezan’ı Arapça okutmak olursa endişe ederim ki bu sizin son icraatınız olabilir.

Adnan Menderes: Efendim, Başvekil olarak tek icraatım da olsa, Ezan’ın Arapça okutulmasını sağlayacağım. Eğer bu konuda benimle hemfikir değilseniz istifa etmeye hazırım.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Arka Sokaklar efsanesi sona mı eriyor?
Kanal D'nin sevilen ve ilgiyle izlenen dizisi Arka Sokaklar sezon finali yerine final kararı aldı.

Haberi Oku