TV-Medya:
Bu yarışma programları kapış kapış1
 • Yarışmaların Reyting Savaşı

Sayılan 40'a yaklaşan yarışma programlan, yeni yayın döneminde para dağıtacak. Ben Bilmem Eşim Bilir, Kim Milyoner Olmak İster?, Kapanmadan Kazan, Kapış Kapış, Çılgın Teyzeler, Kelime Oyunu, Kızma Kazan, Şans Kapıda başta olmak üzere pek çok yarışma reyting ve haberlerde zirve için kıyasıya yansırken, kış döneminde Bir Milyon Kimin?, O Ses Türkiye, Popstar Alaturka, Yetenek Sizsiniz Türkiye, Var mısın Yok musun? gibi geniş izleyici kitlesine sahip yarışmaların ekrana dönmesiyle yarış kızışacak.

Interpress'in yaptığı aynı incelemede, yarışma programlan arasındaki rekabette, geçtiğimiz ay Ben Bilmem Eşim Bilir ile Kapanmadan Kazan yayınlanan 127 haber ile zirveyi paylaştı. İlk beş sıra içinde ise Kapış Kapış, Çılgın Teyzeler, Kelime Oyunu, Kızma Kazan, Harry yarışma programlarının yer aldı.

 

 • ·       Diziler 'Emniyet' Takibinde

Emniyet Genel Müdürlüğü, 7 ulusal kanalda yayınlanan dizilerde trafik kurallarına uyulup uyulmadığı ile ilgili bir araştırma yaptı. 5 dizi emniyet kemeri takma kuralını yüzde 100 uygularken, araç kullanırken cep telefonu kullanılmayan dizi sayısı 12 olarak belirlendi.

 

 • ·       Doğu Erkan Yaşamını Yitirdi

"Kuruntu Ailesi", "Süper Baba", "Dullar Pansiyonu" gibi dizilerle televizyon izleyicilerinin yakından tanıdığı Doğu Erkan vefat etti.

Doğu Erkan kimdir?

2 Nisan 1942’de İstanbul’da doğdu. Doğu Erkan, özellikle ’Uzaylı Zekiye’ adlı dizi ile geniş kitleler tarafından tanındı.  Doğu Erkan 1958 yılında sahneye İstanbul Tiyatrosu’nda "Bulunmaz Pansiyon" adlı oyunla çıktı. Azak Tiyatrosu, Münir Özkul Tiyatrosu, Gülriz Sururi - Engin Cezzar Tiyatrosu, Muammer Karaca Tiyatrosu, Hepgüler Tiyatrosu, Yıldırım Önal Tiyatrosu’nda çalışan Doğu Erkan’ın rol aldığı piyesler "Zehir Hafiye", "Tatlı Kaçıklar", "Şaşkın Diktatör", "Leyleğin Ömrü", "Piç Kurusu", "Aman İdare Et" ile "Eller Aya Biz Yaya"dır. Doğu Erkan sinema filmlerinde ve televizyon dizilerinde de rol aldı.

Sanatçının oynadığı filmler ve televizyon dizileri şunlardır: Mavi Rüya (TV Dizisi), Zümrüt 2004, Çınaraltı (TV Dizisi), Ülfet 2003, Sırlar Dünyası / Sır Kapısı (TV Dizisi) 2002, Kızım ve Ben (TV Dizisi) 2000, Gurbetçiler (TV Dizisi), Saadet 1996, Bekarlık Sultanlık mı? (TV Dizisi) 1994, Süper Baba (TV Dizisi), Elmas Hanım 1993, Rıza Beyler (TV Dizisi) 1993, Üç Aşağı Beş Yukarı (TV Dizisi) 1992, Yalnızız (TV Dizisi) 1992, Vatandaş Ahmet Efendi (TV Dizisi) 1991, Sözde Kızlar (Sinema Filmi) 1990, Suçumuz Kadın Olmak (Sinema Filmi) 1989, Dullar Pansiyonu (TV Dizisi), Pansiyoncu Naciye Hanım 1989, Turist Avcıları (Video) 1988, Arabesk (Sinema Filmi), 1988, Uzaylı Zekiye (TV Dizisi) 1987, Muhsin Bey (Sinema Filmi)1987, Şaka Maka (Video) 1986, Kuruntu Ailesi (TV Dizisi), Hala 1983, İffet (Sinema Filmi), Mürüvvet İşsever Seslendirmesi 1982, Mahmut Mangal (TV Dizisi) 1980, Neşeli Günler (Sinema Filmi), Uğur’un Annesi 1978, , İki Süngü Arasında (Sinema Filmi) 1973, Bir Avuç Kan (Sinema Filmi) 1971, Bütün Aşklar Tatlı Başlar (Sinema Filmi) 1970, Dişi Düşman (Sinema Filmi) 1966, Korkunç Şüphe (Sinema Filmi) 1964

 

RTÜK

 

 • ·       Palalı'yı Yayınlayan 16 Kanala Ceza

Taksim’de pala ile vatandaşları kovalayıp, bir kadına tekme atan, ardından Fas’a kaçıp 50 gün sonra da mahkemece serbest bırakılan Sabri Çelebi’nin görüntülerini yayınlayan TRT dâhil 16 TV kanalına ceza verilmesi istendi. RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığı, ‘’Palalı Dehşeti’’ denilerek yapılan bu yayınların, ‘’Şiddeti özendirip, abarttığını’’ öne sürdü. Daire Başkanlığının raporunu ele alan RTÜK üyeleri ise yayınları ‘Basın özgürlüğü’’ çerçevesinde değerlendirerek, cezaya gerek görmedi.

 

 • ·       RTÜK’ten Kanal D'ye Alkol Cezası

Alkol satışına 22.00 ile 06.00 saatleri arasında getirilen yasaklamanın ardından, RTÜK de alkol cezası verdi. Kanal D’de yayınlanan "Çakallarla Dans 2" adlı filmde oyuncuların rakı ve bira içtikleri vurgulandı.  Kanal D’ye 5 bin lira para cezası uygulandı.

 

 • ·       Meleklere' Tahrik Cezası

RTÜK, "Charlie'nin Melekleri" adlı dünyaca ünlü filmde geçen bir dans sahnesinin fonunda duyulan ezan sesinin toplumun milli, manevi değerlerine ve genel ahlaka aykırı olduğu gerekçesiyle yayıncı televizyon kanalını cezalandırdı. Oysa Türkiye'nin olimpiyat tanıtım filminde ünlü popçu Rihanna'nın şarkısı eşliğinde cami ve ezan görüntülerine yer verilmişti.

 

ATV

 

 • ·       'Ben Onu Çok Sevdim'e İhtar

1960 darbesiyle idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes'in yaşamım anlatan 'Ben Onu Çok Sevdim' dizisi önceki akşam ATV’de yayınlanan ilk bölümünden sonra ihtar aldı! 'Ben Bu Adamı Sevdim' romanının yazarı İsa Yılmaz, dizi için Yılmaz, "Dizinin adı, şahsım tarafından yazılan 'Ben Bu Adamı Sevdim' adlı romanın adını fazlasıyla çağrıştırmaktadır. Romanın hakları çiğnenmiştir" diyerek ihtar çekti. Dizinin senaristi Bahadır Özdener, konuyla ilgili, "İsa Yılmaz evinden oturmuş bize mail atmış... Kendisini tanımıyoruz. Zaten ihtar mail yoluyla olmaz" açıklamasını yaptı.

 

 

CNN TÜRK

 

 • ·       CNN Türk’ün Yeni Programları

RENKLER

Ayhan Sicimoğlu Renkler’de, 21 Eylül Cumartesi gününden itibaren her Cumartesi 21.00’de, yurt içinde ve belki de daha çok dışında geçirilen renkli yaşamları, dostlukları, izlenimlerini, bilgi ve tecrübelerini yalın bir biçimde CNN Türk’te aktaracak.

 

Şafak Ongan ile FREKANS

Türkiye’nin en iyi müzisyenleriyle yapılan röportajlar, yabancı müzikte tüm dünyada olup bitenler, popüler ve ünlü isimlerden haberler, yeni albümler, konserler yeniden CNN Türk’ün kült programı Şafak Ongan ile kaliteli müziğin frekansında ekrana gelecek.

 

Tanem Sivar ile İKİ KAHVE ARASI

Tanem Sivar, CNN TÜRK ekranlarında “İki Kahve Arası” programıyla, 22 Eylül Pazar gününden itibaren, her Pazar saat 14.10’da İstanbul keşfine çıkacak. Mega Kent İstanbul’un, belki de her gün önünden geçtiğimiz ama dikkatimizi çekmeyen güzelliklerini su yüzüne çıkartacak.

 

Serdar Tuncer ile BAŞKA ŞEYLER

Serdar Tuncer’in kendine özgü sunumuyla Başka Şeyler, 22 Eylül Pazar günü saat 22.00’de, CNN Türk’te başlıyor. Şiir gibi bir sohbet, ilginç konu ve konuklar. Programda, bazen tarihin tozlu sayfalarından bu güne bakılırken, bazen tasavvuf aynasından kalpler ve kalbe dair olan her şey seyredilecek.

 

Utku Başar ile BİLİYOR MUSUNUZ?

22 Eylül Pazar günü 15.00’te başlayacak, “Biliyor Musunuz?” adlı bilgi programını Utku Başar sunacak. Program için hazırlanan mini belgeseller ve haberler bilgilendirecek, merak ettiklerinize ışık tutacak. Dünya ve Türkiye meseleleriyle, yaşamla ilgili aklınıza gelebilecek her şey ‘Biliyor Musunuz?’da olacak. Küresel ısınmadan, kitle imha silahlarına; Ayasofya’nın sırlarından, yaşadığımız kentlerin tarihi gizemlerine, neden sağ elle tokalaştığımıza kadar birçok konu her hafta ‘Biliyor Musunuz?’da, hayata düşülen notlar olarak karşınıza gelecek.

 

TOP GEAR

BBC’nin Bafta ve Emmy ödüllü efsane programı Top Gear, CNN Türk’te başlıyor. Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May üçlüsü tarafından sunulan ve özellikle otomobil tutkunlarının tüm dünyada takip ettiği serinin en ünlü karakteri kuşkusuz kimsenin yüzünü görmediği The Stig. Programın test pilotu olan The Stig İngiltere'nin en sevilen karakterleri arasında yer alıyor.

 

History Channel’ın dev bütçeli 12 bölümlük Mankind belgeseli,

Lozan Anlaşması’nın 90. yıldönümüne özel Taha Akyol imzalı Lozan belgeseli ve Rıdvan Akar’ın hazırlayıp sunduğu Hayatın Tanığı CNN Türk’te ekrana gelecek.

 

KANAL D

 

 • ·       Oktay Kaynarca İle Murat Ünalmış Aynı Dizide

Tut Ki Gecedir dizisinin başrollerini Oktay Kaynarca, Murat Ünalmış, Sanem Çelik, Elifcan Ongurlar, Denise Capezza, Levent Ülgen, Nilüfer Açıkalın, ve Bülent Polat paylaşacak.  Senaryosunu İpek Göknel ve Gökhan Zincir’in yazacağı dizinin yönetmeni ise henüz belli değil.

Tut Ki Gecedir dizisinin konusu şöyle: Klasik bir aşk hikâyesi olacak. Ali ve Emir yetimhanede yetişir. Ali, Emir’i korur ve Emir de aileye girer. Aileye hizmet eder. Ali ile Emir aynı kıza aşık oluyor.  Kanal D ekranlarında yayınlanması planlanan dizi Ocak ayında yayınlanacak.

 

 • ·       Çin'den Mesam'a Muhteşem Yüzyıl Teklifi

Türkiye'de olduğu kadar ihraç edildikleri 4 ayrı kıtada da beğeniyle izlenen dizilerde kullanılan müzik eserlerinin sahipleri, üyesi oldukları meslek birlikleri MESAM aracılığıyla fikri mülkiyet haklarını koruma altına alıyor. Uluslararası sözleşme ağını genişleten MESAM, 14 Ağustos'ta, Meslek Birliği MCSC ile imzaladığı temsili ve mekanik alanlarda karşılıklı temsilcilik sözleşmesi sayesinde son olarak Çin devlet televizyonu CCTV'de 'Muhteşem Yüzyıl’ı ekrana getiren Çin'den de telif bedeli toplamaya başlayacak. Aralarında ‘Ezel’, ‘Hatırla Sevgili’, ‘Beyaz Gelincik’, ‘Aşka Sürgün’ ve ‘Asmalı Konak’ gibi beğenilen ve yurt dışına ihraç edilen yapımların ortak noktası, bu dizilerde kullanılan eser sahiplerinin bir kısmının MESAM üyesi olmaları. MESAM Yönetim Kurulu Üyesi Ali Haydar Timisi “Yabancı telif birlikleriyle imzaladığımız temsilcilik anlaşmaları vasıtasıyla, Avrupa’dan Çin’e kadar pek çok ülkede mekanik ve temsili alanda hem üyelerimizin haklarını koruma altına alıp hem de dünya repertuarını Türk müzik kullanıcılarının hizmetine yasal olarak sunmaktayız” dedi.

 

SHOW TV

 

 • ·       Başlamadan Kanalı Değişti

Focus Film imzalı başrollerini İpek Karapınar ve Tolga Güleç'in paylaşacağı 'Toprağın Kanunu' dizisi bir ilki gerçekleştirerek henüz yayınlanmadan önce Fox TV'den Show TV'ye transfer oldu. Focus Film, haziran ayında Fox TV ile anlaşmasına rağmen senaryoyu çok beğenen Show TV yöneticileri diziyi kendi kanallarına transfer etti. Show TV, 'Toprağın Kanunu' daha ekrana gelmeden diziyi transfer etmiş oldu. Mardin'de çekilecek dizinin İstanbul sahneleri ise dün bitti.

 

STAR TV

 

 • ·       Berrak Tüzünağaç Muhteşem Yüzyıl'da

‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisine son olarak Berrak Tüzünataç katıldı. Güzel oyuncu Barbaros Hayrettin Paşa’nın kızı, Şehzade Mustafa’nın ise büyük aşkı Mihrinisa’yı canlandıracak.

 

 • ·       Tatlıtuğ 1 Yıllık Peşin Aldı

Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolü Farah Zeynep Abdullah ile paylaşacağı 'Kurt Seyt&Shura' Şubat'ta Star TV’de ekrana gelecek. Kıvanç Tatlıtuğ dizide Rus askeri 'Kurt Seyt'i oynayacak. Aristokrat ailenin kızı Shura (Farah Zeynep Abdullah) ile tutkulu bir aşk yaşayacak. Kıvanç Tatlıtuğ diziyle bölüm başına 60 bin TL'den anlaşma imzaladı. 1 yıllık parayı da peşin aldı. Farah Zeynep Abdullah ise bölüm başına 40 bin TL kazanacak.

 

TRT

 

 • ·       Mısır'da TRT’ye Baskın

Türkiye'nin sert tepki gösterdiği Mısır'daki darbe yönetimi İhlas Haber Ajansı'nın Kahire ofisini basarak büro şefini gözaltına almıştı. Ayrıca Mısır'daki olayları takip eden TRT muhabiri Metin Turan tutuklanmıştı. Mısır polisi dün de TRT Kahire bürosunu bastı. TRT Kahire muhabiri Mehmet Akif Ersoy dün sosyal paylaşım sitesi twitter'da "Mısır polisi, TRT Kahire bürosunda arama yapıyor" yazdı. Polisin bürodaki araç gereçlere el koyduğu öğrenildi.

 

 • ·       'Puanlama Değişmezse Eurovision'da Yokuz'

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, puanlama sisteminde yeni bir düzenleme yapılmaması durumunda, gelecek yıl Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmayacaklarını bildirdi. Denizli'de Türkçevizyon'un tanıtım toplantısına katılan Şahin, "Muhtemelen gelecek yıl da Eurovision'a katılmama gibi bir düşüncemiz var. Çünkü bugüne kadar sadece özür dilediler, tekrar süreyi uzatacaklarını söylediler ama esas işin özünü değiştirmediler" dedi.

 

 • ·       TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin: Osmanlı Padişahlarını Çocuklara Anlatacağız

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin 'Çınar' isimli bir çalışma kapsamında bundan sonra çocuklara Osmanlı padişahlarını anlatacaklarını açıkladı TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Türkiye'de bir değişim olacaksa çocuklara yapılacak yatırımla olacağını belirterek, "Çınar isimli bir çalışmamız var. Burada Osmanlı padişahlarını anlatacağız. Osman Bey'den başlayacağız 2. Abdülmecid'e kadar geleceğiz. Bu çizgi filmle çocuklar tarihimizi öğrenecek" dedi.

 

TV 8

 

YENİ YAYINLAR

 

 • ·  ‘Hey Canlı’ 9 Eylül’de Show TV’de yayında (Magazin)
 • ·  ‘Aşkın Bedeli’ 9 Eylül’de Star TV’de yayında (Yerli Dizi)
 • ·  ‘Karadayı’ yeni bölümleriyle 9 Eylül’de ATV’de yayında (Yerli Dizi)
 • ·  ‘Anlatacaklarım Var’ 9 Eylül’de TV 8’de yayında (Sohbet, magazin, sanat)
 • ·  ‘Tan Vakti’ 9 Eylül’de TV 8’de yayında (Haber)
 • ·  ‘Ben Onu Çok Sevdim’ 10 Eylül’de ATV’de yayında (Yerli Dizi)
 • ·  ‘İzzet paşa’ 11 Eylül’de TV 8’de yayında (Sohbet, magazin)
 • ·  ‘Merhamet’ yeni bölümleriyle 11 Eylül’de Kanal D’de yayında (Yerli Dizi)
 • ·  ‘Kayıp’ 13 Eylül’de Kanal D’de yayında (Yerli Dizi)
 • ·  Umutsuz Ev Kadınları yeni bölümleriyle 11 Eylül’de FOX TV’de yayında (Yerli Dizi)
 • ·  ‘Var mısın yok musun?’ yeni bölümleriyle 11 Eylül’de Show TV’de yayında (Yarışma)
 • ·  ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ yeni bölümleriyle 11 Eylül’de ATV’de yayında (Yarışma)
 • ·  ‘The Newsroom’ yeni bölümleriyle 11 Eylül’de CNBC-e’de yayında (Yabancı Dizi)
 • ·  ‘Bir Ömür Spor’ 11 Eylül’de TRT Spor’da yayında (Spor)
 • ·  ‘Secret State’ 12 Eylül’de Digitürk’te yayında (Yabancı Dizi)
 • ·  ‘Kurtlar Vadisi Pusu’ yeni bölümleriyle 13 Eylül’de ATV’de yayında (Yerli Dizi)
 • ·  ‘İntikam’ yeni bölümleriyle 13 Eylül’de Kanal D’de yayında (Yerli Dizi)
 • ·  ‘Böyle Bitmesin’ yeni bölümleriyle 13 Eylül’de TRT 1’de yayında (Yerli Dizi)
 • ·  ‘Huzur Sokağı’ yeni bölümleriyle 13 Eylül’de ATV’de yayında.
 • ·  ‘Türkiye'nin Trendleri’ 13 Eylül’de FOX TV’de yayında (Haber)
 • ·  ‘Med Cezir’ 13 Eylül’de Star TV’de yayında (Yerli Dizi)
 • ·  ‘Cumartesi Sürprizi’ 14 Eylül’de Show TV’de yayında (Magazin)
 • ·  ‘3+1’ yeni bölümleriyle 14 Eylül’de Star TV’de yayında (Komedi)
 • ·  ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ yeni bölümleriyle 14 Eylül’de Star TV’de yayında (Yarışma)
 • ·  ‘Pazar Sürprizi’ 15 Eylül’de Show TV’de yayında (Magazin)
 • ·  ‘Şeffaf Oda’ 15 Eylül’de TV’de yayında (Sohbet)
 • ·  ‘Ben Bilmem Eşim Bilir’ yeni bölümleriyle 15 Eylül’de Kanal D’de yayında (Yarışma)
 • ·  ‘Gülben’ 16 Eylül’de Show TV’de yayında (Sabah Kuşağı)
 • ·  ‘Her Şey Dâhil: Dün Neler Oldu?' 16 Eylül’de Show TV’de yayında (Sohbet, magazin, yemek)
 • ·  ‘Fikirler Çarpışıyor’ 16 Eylül’de +1 TV’de yayında (Tartışma, siyaset)

 

 

YAYINI DEĞİŞEN-DURDURULAN YAYINLAR

 

 • ·  TV 8 logosunu değiştirdi.
 • ·  Oyuncu Alper Kut, ATV’de yayınlanan ‘Kurtla Vadisi Pusu’ dizisinin kadrosuna dahil oldu.
 • ·  Yalçın Çakır, Flash TV’de hafta içi her sabah sunduğu ’Gerçek Gündem’ programından ayrıldı.
 • ·  Burcu Kara, Özge Özpirinçci, Türkü Turan ve Kanbolat Görkem Arslan, ATV’de yayınlanan ‘Tatar Ramazan’ dizisinin kadrosuna dâhil oldu.
 • ·  Türkmax’ta yayınlanan ‘Heberler’ programı yayından kaldırıldı.
 • ·  Star TV’de Pazartesi günleri yayınlanan ‘Benim Hala Umudum Var’ dizisi artık Perşembe akşamları yayınlanacak.

 

YAZILI BASIN

 

 • ·       Akşam'ı Almaktan Vazgeçtiler

Cengiz-Kolin-Limak Grubu TMSF yönetimindeki Türkmedya Grubu'nu satın almaktan vazgeçti. TMSF'nin el koyup Kolin-Limak-Cengiz ortaklığına satılan Çukurova Grubu'na ait Türkmedya'da Akşam, SkyTürk, Alem FM ve Alem Dergisi bulunuyordu. Üçlü, 19 Temmuz'da 60 milyon dolara medya grubunu satın alacağını açıklamıştı. Limak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir, hürriyet.com.tr’ye yaptığı kısa açıklamada “Üç ortak olarak bu kararı aldık. Satın alma planını devam ettirmeme kararı aldık. Bu konuda daha fazla açıklama yapamayacağım. Şunu söyleyebilirim ki, devam etmeme kararı aldık” dedi. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, satın alma kararının ardından yaptığı açıklamada Limak olarak zaten uzun süredir medyaya girmek istediklerini ifade etmişti. Özdemir, Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz'den de kendilerine böyle bir teklif gelince olumlu yaklaşıp ortaklığı kabul ettiklerini söylemişti.

 

 • ·       Merdan Yanardağ Tutuklandı

Ergenekon davası kapsamında aldığı hapis cezası nedeniyle hakkındaki yakalama kararı nedeniyle Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde gözaltına alınan Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ tutuklandı.

 

 • ·       Sözcü, Turkuvaz'a Tazminat Ödeyecek

Yargıtay 11'inci Hukuk Dairesi, Sözcü gazetesinin, "Hakaretin Daniskası" ve "Damadın kanalında dört dörtlük rezalet" başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve hakaret içerdiği gerekçesi ile Turkuvaz gurubuna tazminat ödemesine hükmetti. Daire, yerel mahkemenin tazminata gerek olmadığı yönündeki kararını bozdu. Sözcü gazetesinin, 3 Kasım 2010 tarihinde yayımladığı haberinde SABAH gazetesi ve ATV televizyonu hakkında iftiralarda bulunduğu gerekçesiyle Turkuvaz Grubu haksız rekabetin tespiti ile önlenmesini isteyerek 60 bin TL manevi tazminat davası açmıştı.

 

 • ·       Gazeteci Metin Ergin Yaşamını Yitirdi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, 2006 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri ve  Basın Şeref Kartı sahibi ve Gazeteciler Sosyal Dayanışma Vakfı Denetim Kurulu Üyesi Metin Ergin 10  Eylül 2013 Salı günü vefat etti. Metin Ergin, 1926 yılında İstanbul’da doğdu. Robert Kolej ve İstanbul Üniversitesi  Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Mesleğe 1946 yılında,  Bütün Dünya  Dergisi ile Vatan Gazetesi’nde başladı. 1950-1960 arası Cumhuriyet Gazetesi’nde görev yaptı. 1961-1996 arası ise ABD’de sırayla Toledo Blade,Chicago  Tribune, Los Angeles Times,Miami Herald, Washington Post ve Türkiye’de Daily News gazetelerinde çalıştı. Serbest yazar olarak çalışmalarını sürdüren Metin Ergin’in; gazetecilik, Atatürk anıları, spor, iş hayatı ve batı dünyası ile ilgili anılarını anlatan son kitabı “Gazeteciliği Bırakmam (2009) “İşte Biz Böyleyiz” (2006), “Basın’da Hapse Girmeden 60 Yıl” 2006, “100 Büyük Adam “(1949), ve ABD’de yayımlanan “Turkish Humour and Nasreddin Hoca (1956) ile “Turkish Kitchen and Recipes” (1957) adlı kitapları vardır.

 

 

MEDYA DÜNYASINDA GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ

 

GÖRSEL BASINDA GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ

 

 • ·  TRT, haber kanalı 24'ten ayrılan Tolga Ayçiçek'i kadrosuna kattı.
 • ·  Sunucu ve oyuncu Kadir Çöpdemir, bir gurme programı için Beyaz TV ile anlaştı.
 • ·  Show TV’de 12 yıl boyunca Pazar Sürprizi, Cumartesi Sürprizi ve Show Kulüp programlarında editörlük yapan Olcay Aslan,  kanalla yollarını ayırdıktan sonra gelen teklifleri değerlendirdi ve Kanal D’de Nagehan Alçı’nın sunduğu "Bırakın Konuşalım" programıyla anlaştı.
 • ·  Show TV Ankara Temsilcisi Funda Tuna Görey görevinden ayrıldı.
 • ·  Show TV Haber Merkezinde Adliye ve Polis Muhabiri olarak görev yapan Göktan Bedük görevinden ayrıldı.
 • ·  Televizyon habercisi Taner Dileklen’in Kanaltürk ile yolları ayrıldı.
 • ·  +1, Caner Karaer ile anlaştı.
 • ·  Doğanay Topçu Skytürk360 TV’de muhabir olarak göreve başladı.
 • ·  Skytürk360 kanalında Ekonomi Editörü olarak görev yapan Aram Ekin Duran görevinden ayrıldı.

 

YAZILI BASINDA GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ

 

 • ·  Gazeteci Can Dündar, Cumhuriyet’ten gelen teklifi kabul ederek gazete yönetimi ile el sıkıştı.
 • ·  Türkiye Gazetesi Taraf Gazetesi’nden ayrılan Alper Görmüş, Yıldıray Oğur, Melih Altınok ve Arzu Yıldız ile anlaştı.  İhlas Medya Grubu Başkanı Nuh Albayrak'ın Twitter’da duyurduğu bir diğer transfer ise Fuat Uğur  oldu.
 • ·  ’Çalışan anne’ dergisi Working Mother Türkiye’nin başına Handan Güçyılmaz Günay geçti.
 • ·  Vatan Gazetesi'nden geçtiğimiz yıl ayrılan Meltem Sukay,  Yurt Gazetesi'nde yazı işleri müdürü olarak göreve başladı.
 • ·  Spor Müdürü Barış Yengiloğlu ve Grafik-Tasarım sorumlusu Savaş Ertük, Milliyet Gazetesi ile yollarını ayırdı.
 • ·  Milliyet Gazetesi spor köşe yazarı Cem Şengül gazeteden ayrıldı. Kişinin hangi gazetede görev yapacağı henüz belli değil.
 • ·  Daha önce Vatan Gazetesi V2 Eki'nde köşe yazarlığı yapmış olan Bihter Ayyıldız, Milliyet Gazetesi Cadde Eki'nde yazmaya başlıyor.
 • ·  Bugün Gazetesi spor servisinde istihbarat şefi olarak görev yapan Görkem Arkan'ın yerine aynı gazetede spor muhabiri olarak görev yapan Batuhan Gülşah getirildi.
 • ·  Star Gazetesi İzmir Bürosu'nda Haber Müdürü olarak görev yapan Arda Yavuz görevinden ayrıldı.
 • ·  Akşam Gazetesi'nde Cumhurbaşkanlığı Muhabiri olarak görev yapan Ali Ekber Ertürk, görevinden ayrıldı.
 • ·  Akşam Gazetesi Pazar Eki'nde köşe yazarı olarak görev yapan Tolga Turgut görevinden ayrıldı.
 • ·  Cumhuriyet Gazetesi'nden ayrılan Ümit Zileli Aydınlık Gazetesi'nde politika gündem köşe yazarı olarak göreve başladı.
 • ·  Milliyet Gazetesi'nde Köşe Yazarlığı ve Editörlük görevinden ayrılan Gülüm Dağlı, Akşam Gazetesi - Kültür Sanat Editörlüğü görevine 15 Eylül'de başlayacak.
 • ·  Milliyet Gazetesi'nde Muhabirlik ve Editörlük yapan Ulaş Gürşat, görevinden ayrıldı.
 • ·  Posta Gazetesi Cumartesi Eki'nde köşe yazarı olarak görev yapan Yasemin Candemir görevinden ayrıldı.
 • ·  Yeni Şafak Gazetesi Pazar Eki Köşe Yazarı Mahmut Sami Şimşek, gazetede ki yazılarına devam etmeyecek.
 • ·  Para Dergisi'nde Editör  Sibel Akbay ve Köşe Yazarı Erkin Şahinöz görevlerinden ayrıldılar.
 • ·  Plus Haber Ekonomi Dergisi'nde Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Bayram Tavşan görevinden ayrıldı.
 • ·  Forbes Dergisi'nde Reklam Sorumlusu olarak görev yapan Necdet Turan görevinden ayrıldı.

 

İŞİTSEL BASINDA GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ

 

 • ·  NTV Radyo'nun Tayfun Ertan ile yolları ayırdı.
  Spothaber.com
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Arka Sokaklar efsanesi sona mı eriyor?
Kanal D'nin sevilen ve ilgiyle izlenen dizisi Arka Sokaklar sezon finali yerine final kararı aldı.

Haberi Oku