TV-Medya:
Muhteşem Yüzyıl 123.bölüm fragmanı yayınlandı.. Son dakika..  'Baba, bana kıymazsın değil mi?' Beyazlar içinde Şehzade Mustafa...

Muhteşem Yüzyıl'ın merak edilen fragmanı yayınlandı. Muhteşem Yüzyıl 123.bölümde neler olacak? Muhteşem Yüzyıl 123.bölüm fragmanı yayınlandı..Muhteşem Yüzyıl son yaklaşırken Muhteşem Yüzyıl 13 Şubat akşamı Star Tv ekranlarında olacak. Muhteşem Yüzyıl'da Yeni bölüm fragmanında Mustafa Beyazlar içinde

Muhteşem Yüzyıl yeni bölüm yine harikalar yarattı. Mutheşem Yüzyıl 123.bölümde mi final yapacak? Muhteşem Yzüyıl yeni bölümde Şehzade Mustafa'nın idamı gerçekleşecek mi? Herşey ama herşey spothaber.com'da

Kanuni oğluna kurulan tuzağı görmezden gelir ve yaşananlara inanır. Muhteşem Yüzyıl son yaklaşıyor? Muhteşem Yüzyıl ne zaman bitecek? Mustafa 'nın ölümü nasıl gerçekleşecek merak ettiğiniz herşey ama herşey spothaber.com farkıyla sitemizde yerini alacak

Muhteşem Yüzyıl 121. bölümde, Hürrem oğlunun hayatını kurtaran Mustafa’ya müthiş bir itirafta bulunuyor; “Keşke sen benim oğlum olsaydın”.

Muhteşem Yüzyıl 121. bölümde, Rüstem’in geçmişinden sürpriz bir ziyaretçi saraya geliyor. Kardeşi yıllar sonra Rüstem’in karşısına çıkıyor. Sinan karakterini; Serdar Orçin canlandırıyor.Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde, Selim’in korkularını gören Mihrimah, Mustafa ile büyük bir gerilim yaşar. Mihrimah bir tercih yapmak zorundadır. Bayezıt ve Selim’in hayatına karşılık Mustafa’nın hayatı.
Mihrimah’ın ihanetiyle Mustafa, geri dönülmez bir felakete sürükleniyor!

MUHTEŞEM YÜZYIL SON BÖLÜMÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

Muhteşem Yüzyıl 121. bölümde, Kanuni Sultan Süleyman hastalığı atlatabilecek mi? İyice ağırlaşan durumu üzerine buzlu suyla acılarını dindirmeye çalışan hekimler Süleyman’ın derdine care olabilecekler mi? Süleyman’ın hastalığından faydalanarak Şehzade Mustafa’nın tahta çıkmasını destekleyenler kurduklarını oyunu kazanabilecek mi?

 

ŞEHZADE MUSTAFA NASIL ÖLDÜ?

Yeniçeriler onu fazlasıyla seviyordu. İyi eğitim almıştı, cesurdu. Dedesi Yavuz Selim’e benziyordu.

Babası Sultan Süleyman kendisini Konya Ereğlisi’ne çağırdığında tereddütteydi.

Gitmek veya gitmemek. Son dönemlerde babasına karşı isyanda olduğu haberlerinin kasıtlı olarak sızdırıldığını biliyordu. Gitmez ise bu haberlerin gerçek olduğu kanısını doğuracaktı. Gider ise de biliyordu ki canı tehlikedeydi.

Cesaret isteyen seçimi yaptı. Suçsuzluğuna güveniyordu ve bir de sevgilerini saklamayan yeniçerilere.

Silahlarının dışarıda bırakılması istendi. Oysa sultan otağına sadece şehzadeler silah ile girebilirdi. 

İçeri girmesi ile dilsiz cellatlar üzerine çullandı.

Kolay olmadı. Güçlü yapısını aşıp şehzadeyi devirmek kolay olmadı. Dilsiz cellatların çaresiz kaldığı noktada şehzadenin çocukluk arkadaşı Zal Mahmud Ağa devreye girmişti.

Görev tamamlanmış, Kanuni Sultan Süleyman ile Mah-i Devran Hatun’un (veya Gülbahar Hatun) oğulları Şehzade Mustafa, 38 yaşındayken kanı akmadan bu dünyadan göçmüştü.

***

Cihan İmparatorluğuna dönüşen Osmanlı’da taht kavgaları da kaçınılmaz bir şekilde şiddetli olmaya başlıyordu.

Kanuni’nin gönlünde karşı konulmaz bir aşk ile yer edinmiş olan Hürrem Sultan’ın dileği kendi oğullarından birisini padişah olarak görmekti. Bu dileğine en büyük engel ise Kanuni’nin büyük oğlu Mustafa idi. Selim’in, Bayezıd’ın veya Cihangir’in önünün açılması için öncelikle Mustafa’nın yarıştan çekilmesi gerekliydi.

İmparatorluğun ikinci adamlığına Hürrem Sultan ile Kanuni’nin damadı Rüstem Paşa gelmişti. Zigetvar doğumlu Rüstem fakir bir çevreden gelip saraya yerleşmiş, Mihrimah Sultan’a eş olmuştu.

Hürrem Sultan, damadı Sadrazam Rüstem Paşa’nın da desteği ile Kanuni’nin kulağına -öyle olmasa da- Mustafa’nın isyanlarda olduğu, İran ile anlaştığı ve kendisini devirmek istediği iddialarını ulaştırıyordu.

Sonuç gecikmedi.

Cihan Padişahı Kanuni’nin yetenekleri ile donanmış Şehzade Mustafa kaybedilmişti. Osmanlı ülkesini ziyaret eden Fransız diplomat Guillaume Postel, 1537 yılında onun için şöyle diyordu : “Süleyman’ın çocukları arasında Mustafa adında bir şehzadesi vardı ki harikulade iyi bir eğitim görmüş, ihtiyatlı ve saltanat sürecek yaştaydı. Zira 24 ya da 25’ine gelmişti; Tanrı böyle büyük bir barbarlığın onca yakınımıza gelmesinden bizi korusun!”

Otoriteyi Osmanlı’ya çoktan bırakmış olan Avrupa, Mustafa’dan korkuyor ve onun başa gelmesi ile daha da büyük hezimetleri yaşayacağından tedirginlik duyuyordu.

Mustafa’nın ölümü Avrupa’ya rahat bir nefes aldırırken Osmanlı’da büyük bir trajedi yaşattı. Yeniçeri onu seviyor; Muhlisi takma adıyla yazdığı şiirler ile sanat çevresinde de saygı ve sevgiyle anılıyordu.

Yeniçeri isyanlardaydı. İsyanı bastırmak gerekiyordu. Kanuni, çare olarak Rüstem Paşa’yı görevden aldı. Bu azl sadece 2 yıl sürdü. Sonrasında Paşa yeniden sadrazam olacaktı.

Şehzade’nin ölümü sonrası adına mersiyeler yazıldı. Bunların en ses getireni Taşlıcalı Yahya Bey‘in yazdığı olmuştu.

Meded meded bu cihanın yıkıldı bir yanı/Ecel celalileri aldı Mustafa hanı.

Tutuldu mihr-i cemali bozuldu erkanı/Vebalde koydular al ile Al-i Osmanı

Kimileri bu mersiye nedeniyle Yahya Bey’in kellesinin alınması gerektiğini Sultan’a söylüyordu. Fakat Sultan bu taleplere karşı gelmiş ve ardından gelecek mersiyelere de cesaret vermişti.

Kanun adına da olsa, devletin bütünlüğü adına da olsa Cihan Padişahı, oğlunun ölümüne olan kaçınılmaz hüznünü mersiyelere özgürlük vererek yaşıyordu.

Hüznünü yaşarken yalnız da değildi. Taht sevdası her an olacak değildi ya; Mustafa’nın kardeşi, Hürrem Sultan’ın oğlu Cihangir onun ölümünden kısa bir zaman sonra üzüntüsünden ölecekti.

Nihayetinde Cihan Padişahı Kanuni’nin şehzadelerinden en yeteneklisi Mustafa artık hayatta değildi.

Büyük kavgalar sonrasında sonsuz huzurunu, Bursa Muradiye Camii’nde, annesi Mah-i Devran ile birlikte yan yana yaşayacaktı.

 

Bugün günlerden Muhteşem Yüzyıl günü, zira bugün dananın kuyruğu kopuyor. 122. yeni bölümüyle ekranlara gelen Muhteşem Yüzyıl'da bu akşam Kanuni Sulan Süleyman oğlu Şehzade Mustafa'yı öldürecek mi? Muhteşem Yüzyıl Şehzade Mustafa öldü mü? İşte Mehmet Günsür'ün ölüm videosu Spothaber.com'da.

Bu akşam Star TV'de ekranlara gelen Muhteşem Yüzyıl'ın 122. bölümünde neler olacak neler. Hürrem Sultan'ın fişteklemeleriyle birlikte Şehzade Mustafa ölüme doğru geldi. Muhteşem Yüzyıl Şehzade Mustafa ölüm videosu Spothaber.com'daolacak, ancak Şehzade Mustafa henüz ölmedi. Bir sonraki bölümlerde kuvvetle muhtemel ölecek.

Muhteşem Yüzyıl Muhteşem Süleyman'ıı muhteşem serüvenini ekranlara taşımaya devam ediyor. Entrikalardan vazgeçmeyen Hürrem Sultan, yavaş yavaş Şehzade Mustafa'nın sonunu hazırlar. Her zaman olduğu gibi Muhteşem Yüzyıl 122. bölümü sitemizde yerini alıyor. Muhteşem Yüzyıl yeni bölüm fragmanı.

Yarın akşama damgasını vuracak olan Muhteşem Yüzyıl yavaş yavaş da kendi sonunu hazırlıyor. Kanuni'nin Şehzade Mustafa'nın ipini çekmesine az bir zaman kala, Hürrem Sultan yine hain planlarını işe koştu. 122. bölüm fragmanı haberimizde.

Gerçek mührü ele geçirerek Kanuni'ye mektubu ulaştıran ve aslında yazılmamış şeyleri yazıldı gibi gösteren Hürrem Sultan, Şehzade Mustafa'yı boğdurmanın derdinde. Bu konuda Mihrimah Sultan'ın da işbirliğini kendisine çeviren Hürrem Sultan, oğlu Selim'i tahta çıkarmak için her yolu mübah görüyor. Muhteşem Yüzyıl 122. bölüm fragmanı Spothaber.com'da. Yarın akşam saat 20.00'de başlayacak olan Muhteşem Yüzyıl son bölüm fragmanı haberimizde.

Muhteşem Yüzyıl'da heyecan dorukta. Dizinin 122. bölüm fragmanı yayınlandı.

Şehzade Mustafa'nın ağzından Acem Şahı Tahmasp'a yazılan mektuba Mihrimah Sultan'ın yardımıyla ele geçirdikleri mühür vurulur.

Mektubu gerçek sanan Acem Şahı'nın Şehzade Mustafa'ya cevaben yazdığı mektup ise Sultan Süleyman'ın eline geçer. Mehmet Paşa'ya mührün gerçek olup olmadığını araştırtan Sultan Süleyman, Tahmasp'ın mührünün aslı olduğunu öğrendiği mektubu okur.

Bu mektup Sultan Süleyman ile Şehzade Mustafa'yı geri dönüşü olmayan bir yol ayrımına getirir. Sultan Süleyman, Ebu Suud Efendi'ye durumu danışır ve aldığı cevap kararını vermesini sağlar.

Mehmet Günsür Kimdir?

Mehmet Günsür (d. 8 Mayıs 1975; Fatih, İstanbul), Türk oyuncu.

1975 yılında Tatar kökenli bir ailenin ikinci çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya geldi. Annesi Sibel Hanım bir öğretim görevlisi, babası Teoman Bey ise bir kuantum fizikçisidir. Modern bale koreografı olan ablası Zeynep Günsür aynı zamanda bir öğretim görevlisidir.

Oyunculuk
 

Oyunculuğa yedi yaşında çeşitli reklam filmlerinde oynayarak başladı. 14 yaşındayken Okan Uysaler'in yönettiği Geçmiş Bahar Mimozaları adlı dizide Rutkay Aziz, Filiz Akın ve Müşfik Kenter gibi oyuncularla rol aldı. İtalyan Lisesi'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne girerek buradan mezun oldu. Bir müzik grubuyla konserler veren Günsür, dört yıl boyunca restoran işletmiştir. Hamam filminin figürasyonunu yapan bir arkadaşının aracılığıyla seçmelere katıldı. Deneme çekiminin ardından role kabul edildi ve Ferzan Özpetek'in yönetmenliğindeki bu filmle adını geniş kitlelere duyurdu. Filmin ardından yalnızca oyunculuğa yönelme kararı aldı.
 

2006 yılında yönetmen Katerina Mongio ile evlenmiştir ve üç çocukları vardır.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

FİLM İZLE - Düğün Dernek izle Full HD film...
Düğün Dernek +30 dakika çıkmışken biz sizlere Düğün Dernek'in full hd versionunu sunuyoruz. Düğün...

Haberi Oku