TV-Medya:
Muhteşem Yüzyıl bitiyor mu ? Muhteşem Yüzyıl ne zaman bitecek?

Çoğu zaman ciddi tartışmalara neden olan Muhteşem Yüzyıl bitiyor mu? Osmanlı Devleti'nin en parlak dönemlerinden biri olan Kanuni Sultan Sülayman'ın devrinin anlatıldığı Muhteşem Yüzyıl dizinin biteceği söyleniyor. Dizi setinde meydana gelen kazaların "Muhteşem Yüzyıl uüursuz mu?" sorusunu akıllara getirmişti. 

 

 

Rahşan Gülşan  bugünkü köşesinde, izlenme rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl dizisinin ne zaman biteceğini yazdı. Ölüm tehdidi aldığı için mahkemeye başvuran Muhteşem Yüzyıl'ın yapımcısı Timur Savcı ile ilgili haberleri dehşetle okuduğunu söyleyen Rahşan Gülşan, dizinin nisan ayında biteceğini duyurdu.

 

İşte Gülşan'ın bugünkü yazısının o bölümü:


"Dün kaygıyla okudum Timur Savcı ile ilgili gazetelerde çıkan haberleri. Muhteşem Yüzyıl dizisinin yapımcısı, söz konusu dizinin yapımcısı olduğu için ölüm tehditleri alıyormuş. Sonunda mahkemeye başvurmak zorunda kalmış. Olayların bu noktaya gelmesi çok korkunç. Ama bu coğrafyada hiç rastlamadığımız şeyler de değil. Düşünceleri, sözleri, ürettikleri yüzünden öldürülen aydınlar ülkesi burası.

 

ZİGETVAR'DAN SONRA MUHTEŞEM YÜZYIL BİTECEK 


Neyse, diziden hoşlanmayanlara iyi, hastalarına da kötü bir haberim var. Dizinin sona ereceği tarih iyi kötü netleşmiş. Daha önce 4 sezon yayınlanacağı söylenen dizi, çeşitli internet sitelerinde haber olduğu gibi bu sezon sonunda değil gelecek sezonda nisan ayı civarında sona erecekmiş. Hikâye akışında bir farklılık olmayacak, Kanuni Sultan Süleyman‘ın Zigetvar Seferi ile sona erecekmiş. Yani böylece yorgan gidecek ve kavga bitecekmiş.

 

TİM'S YAPIM'IN YENİ PROJESİ

Bu arada geçen sezon buradan Tim’s Yapım’ın Ahmet Altan‘ın “İsyan Günlerinde Aşk” ve “Kılıç Yarası Gibi” romanlarını 1 milyon liralık telif karşılığı satın aldığını yazmıştım.

 

SENARİST YASEMİN ÇONGAR

Şirket Muhteşem Yüzyıl sonrası bu yapım için kolları sıvayacakmış. Ve eğer duyumlarım doğruysa bu yeni dizinin senaryosunu hepimizi şaşırtacak bir isim kaleme almaya başlamış: Yasemin Çongar! Taraf’tan Ahmet Altan ile birlikte ayrılan Çongar bu yapımda da Altan‘ın çalışma arkadaşı olmaya devam edecek gibi görünüyor."

 

 

Muhteşem Yüzyıl setinde kaza şoku

Show Tv'de yayınlanan ’Muhteşem Yüzyıl’ dizisinin yeni sezon için Edirne'de bulunan ekibin başına talihsiz bir kaza geldi. Çekilen savaş sahnesinde attan düşen ’Pargalı İbrahim Paşa’ rolündeki Okan Yalabık, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

 

Okan Yalabık, kürek kemiğinde kırık olduğu şüphesiyle sette hazır bekletilen ambulansla hemen Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Kürek kemiğinde kırık olmadığı ve ezik olduğu tespit edilen sanatçı tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi. Sete dönen Yalabık çekimerine kaldığı yerden devam etti.

 

 

Başbakan Erdoğan'dan Muhteşem Yüzyıl'a ağır eleştiri


MUHTEŞEM YÜZYIL’A AĞIR ELEŞTİRİ

Ecdadımızın at sırtında gittiği her yere biz de gideriz, her yerle biz de ilgileniriz ama bunlar televizyon ekranındaki ecdadımızı zannediyorum o 'Muhteşem Yüzyıl' belgeselindeki gibi tanıyor.
 
Bizim öyle bir ecdadımız yok. Biz öyle bir Kanuni tanımadık. Biz öyle bir Sultan Süleyman tanımadık. Onun ömrünün 30 yılı at sırtında geçti. Sarayda o gördüğünüz dizilerdeki gibi geçmedi.
 
Bunu çok iyi bilmeniz, anlamamız lazım. Ve ben o dizilerin yönetmenlerini de o televizyonun sahiplerini de milletimizin huzurunda kınıyorum. Ve bu konuda da ilgilileri uyarmamıza rağmen yargının da gerekli kararı vermesini bekliyorum.
 
Böyle bir anlayış olamaz. Bu milletin değerleriyle oynamaya, milletçe gereken dersin, milletçe gereken cevabın hukuk içinde verilmesi gerekir. Biz şehitlerimizin bulunduğu, şehitliklerimizin bulunduğu kardeşlerimizin yaşadığı her yere gider onların sorunlarıyla ilgileniriz bu aziz millet tarihi boyunca bunu yaptı. Bugün de biz bunu yapıyoruz.
 
Bugün bize 'Suriye ile ilgilenmeyin' diyenler, kendileri gidip Suriye'deki eli kanlı, gayrimeşru rejimini desteklemekten, o rejimin eli kanlı lideriyle hatıra fotoğrafı çektirmekten çekinmiyorlar. Eğer Suriye'de eli kanlı rejimin haşa arkasında dursaydık, özellikle bizim muhalefetimiz sizin Suriye'de ne işiniz var diyecekti. Bunlar gariptir, sabah başka, akşam başka konuşurlar. Mazlumun yanında, haklının yanında yer aldığınız için ciddi şekilde rahatsız oluyorlar. Çünkü kendileri her zaman, tarihleri boyunca zalimlerin yanında yer aldılar. Bu ana muhalefet Hitler'in, Mussolini'nin, Stalin'in yanında yer aldı. Tarihleri boyunca her zaman kan dökenlerin, halkına zulmedenlerin yanında yer aldılar. Bugün de aynısını yapıyorlar. Zalime arka çıkıyor, zalime karşı mazlumu görmezden geliyorlar.
 
 
"Muhteşem Yüzyıl" dizisinin Edirne'deki setinde attan düşerek hafif yaralanan dizi oyuncusu "Pargalı İbrahim" rolündeki Okan Yalabık tedavisinin ardından, hastaneden taburcu edildi.
 
"Muhteşem Yüzyıl" dizisinin Edirne'deki setinde attan düşerek hafif yaralanan dizi oyuncusu "Pargalı İbrahim" rolündeki Okan Yalabık tedavisinin ardından, hastaneden taburcu edildi.
 
Kanuni Sultan Süleyman dönemi anlatan "Muhteşem Yüzyıl" dizisinin yeni sezon çekimleri için bir haftadır Edirne'de bulunan dizi ekibi, öğle saatlerinde Mohaç Meydan Savaşı'nın canlandırıldığı sırada dizinin sevilen oyuncularından Yalabık'ın attan düşmesi sonucu tatsız bir olayla karşılaşmıştı.
 
Yalabık, sette hazır bekletilen ambulansla Trakya Üniversitesi Acil Servisi'ne kaldırılmıştı. Kürek kemiği çevresinde yumuşak doku zedelenmesi olduğu belirlenen oyuncu Yalabık, buradaki tedavisinin ardından taburcu edildi.
 
Çekimlerin yarıda kalmaması için Edirne'ye yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Habiller köyündeki sete dönen Yalabık, çekimler için yeniden hazırlanmaya başladı.
 
Yalabık, çekimlere başlamadan önce yaptığı açıklamada, her şeyin yolunda olduğunu belirterek, sağlığının gayet iyi olduğunu söyledi.
 
Yaşanılan olaya "kaza bile" denemeyeceğini ifade eden Yalabık,
 
"Gördüğünüz üzere işimize devam ediyoruz. Ufak bir incinme oldu o kadar" dedi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

FİLM İZLE - Düğün Dernek izle Full HD film...
Düğün Dernek +30 dakika çıkmışken biz sizlere Düğün Dernek'in full hd versionunu sunuyoruz. Düğün...

Haberi Oku