TV-Medya:
O Ses Türkiye son bölüm, düellolar, elenenler, takımdan ayrılanlar 19 Kasım 2013

19 Kasım 2013 Salı günü Star Tv ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye de düellolara başlandı. Kıyasıya mücadele vererek takımına aldıkları yarışmacıları jüriler bir bir elemeye başlayacak. Acun Ilıcalı bu yılki düellolarda bi yenilik daha yaptı. İlk önce jüri üyelerinin değişikliği ardından da elenen yarışmacılara ikinci şans. Acun Ilıcalı daha önce yapmadığı bu yıl ilk kez yapılacak olan bi format daha ekledi. Elenen yarışmacılar takımında olmadıkları jüriler tarafından tekrar seçilecek. 
Hadise O Ses Türkiye’de yoluna Melike ile devam etmek istediğini söyleyerek Petek’i eledi. Yarışmanın formatı gereği diğer jüri üyelerine Petek’i istiyormusunuz diye soruldu ancak kimse butona basmadı.
Murat Boz’un takımından Gülnur ile Enes düelloya çıktı.  Gülnur’un ailesi ona destek adına stüdyodalardı. Enes’in de ailesi yalnız bırakmamıştı. Murat Boz yarışmacılarına provalardan daha ii söyledikleri için teşekkür etti.  Murat Boz elemeden önce yarışmacılarına moral vermeye devam etti. O Ses Türkiye’de yoluna Enes ile devam ettiğini açıklayarak Gülnur’u eledi. Acun Ilıcalı bu yıl ki format gereği diğer jüri üyelerine takımlarına alıp almayacaklarını sordu. Kimse almadı. Athena Gökhan seneye takımına alacağım diyerek Gülnur uğurlandı.
Ebru Gündeş’in takımından Mete Can, Ceylan ve Rıza düelloya çıktı. Yarışmacılar İbrahim Tatlıses’ten Yalan adlı şarkıyı çok duygulu şekilde seslendirdiler. Şarkıya ilk Mete başladı arkasından sırayla Rıza ve Ceylan devam etti. Seçimin zor olduğu bi düet gerçekleşti. Yarışmacıların aileleri diğer aileler gibi destek olmak için izlemeye gelmişlerdi. Hadise kimi seçmenin zor olduğunu söyledi. Murat Boz’da hepsini çok beğendiğini söyledi. Ebru Gündeş lafı uzatmayarak yoluna Mete ile devam etmek istediğini söyleyip Ceylan ve Rıza’yı eledi. Acun yine format gereği diğer jüri üyelerine elenen yarışmacıları isteyip istemediklerini sordu. Hadise butona basarak Ceylan’ı takımına alarak ona bir şans daha veriyor. Böylece Ceylan elenmeyip Hadise’nin takımına geçerken Rıza elenmiş oluyor.
Gökhan’ın takımından Burcu, Savaş ve Müge düelloya çıktı. Yarışmacılar düelloda kıyasıya mücadele verdiler. Şarkıya ilk olarak Savaş başladı ardından mikrofonda Müge’nin sesi duyuldu en son olarakta Burcu şarkıya devam ederek hep birlikte söylemeye devam ettiler.  Gökhan Savaş’ın karakteristik sesini bu şarkıda inanılmaz beğendiğini söyledi. Bundan sonra yarışmaya Müge ile devam edeceğini söyleyip Athena Gökhan Savaş ve Burcuyu eliyor. Gökhan’ın takımından elenenleri kimse takımına almadı. 
Hızla devam eden O Ses Türkiye de sıra Murat Boz’a gelmişti.
Murat Boz’un takımından Eren, Alperen ve Emre düelloya çıktı.  Diğer jüri üyeleri en çok Emre’yi beğendiklerini söylediler. Murat Boz yardımcısına da danışarak Emre ile yoluna devam edeceğini söyleyerek Eren ve Alperen’i eledi. Diğer jüri üyelerinden elenen yarışmacıları seçen olmadı.
 Beklenen düello geldi. Sadece jüri üyelerini değil tüm Türkiye’yi etkileyen ikiz kardeşler(Sevil ve Secinç) ve yine muhteşem dansıyla Türkiye’yi etkileyen tüm dikkatleri çeken Tuğçe ve 40 yaşında katılan Özden Demet Akalın’ın şarkısı Türkan’la düellodaydılar. Düello sahnesinde dört kadın birlikte muhteşem sahne gösterisiyle şarkı söylediler. Elenmesi en zor düello bu olmalı dedirten performans sergileyen yarışmacılar Ebru Gündeş’i çok zorladılar. Ebru Gündeş çok zorlanınca yardımcısının da fikrini alarak yoluna Tuğçe ile devam edeceğini söyledi. Elenen yarışmacıları isteyen olup olmadığı sorulunca butona basan olmadı.
Murat Boz’un takımından Abdullah ile Güven düelloya çıktı. Murat Boz bu düelloda yoluna Güven ile devam ettiğini söyledi. Jürilerden takımına Abdullah’ı Athena Gökhan butona basarak istediğini söyledi. Abdullah Murat Boz’un takımından elendi ama Gökhan tekrar şans verdi.
O Ses Türkiye 19 Kasım 2013 Salı günü yayınlanan bölümünde sıra Hadise’nin takımına geldi. Hadisenin takımından Bade ile Esra düelloya çıktı. Murat Boz yarışmacıları hatasız okuduklarından dolayı teşekkür etti. Hadise Esra’nın hasta olduğunu iğne yapıldığını açıkladı. Hasta olmasına rağmen çok güzel okuduğunu Bade’nin de mükemmel okuduğunu söyleyip seçim yapmakta zorlandı. Hadise yarışmacıları arasında seçim yaparken ağladı. Çok zorlanan Hadise kendi yarıştığı günleri hatırlayıp duygusal anlar yaşadı. Hadise yardımcılarından fikir alarak yoluna Bade ile devam ediyor. Elenen yarışmacı Esra’yı diğer jüri üyelerinden takımına alan olmadı.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

FİLM İZLE - Düğün Dernek izle Full HD film...
Düğün Dernek +30 dakika çıkmışken biz sizlere Düğün Dernek'in full hd versionunu sunuyoruz. Düğün...

Haberi Oku