Bugün

16 °C

Yarın

26 °C
21.12.2013 15:34:12

Pis Yedili out, Sevdaluk in!

Yıllardır süregelen ve Show TV'nin her fırsat bulduğunda tekrarlarını verdiği bir kitlesi olan Pis Yedili dizisinin yayın günü Çarşamba'dan Perşembe'ye alınmıştı. Bu durum hem hayranların tepkisine yol açtı, hem de yeni dizi Sevdaluk'un reytinglerde Pis Yedili'nin üstüne çıkmasına..
Pis Yedili out, Sevdaluk in!

Gani Müjde'nin yapımcılığını yaptığı Pis Yedili dizisi, çarşamba günleri olan yayın gününün perşembe'ye alınmasıyla birlikte izlenme oranlarında büyü bir düşüş yaşadı.
Çarşamba günleri Muhteşem Yüzyıl'ın ardından en çok seyredilen ikinci dizi olan Pis Yedili, yeni gününde Total'da 20. AB'de ise 30. olarak çok kötü bir sonuca imza attı. Show TV'nin yeni başlayan dizilere yer açmak için Pis Yedili'nin yayın gününde değişikliğe gitmesine Pis Yedili hayranları büyük tepki gösterdi.

Sevdaluk yeni gözde

Show TV'de 11 Aralık'tan itibaren her hafta çarşamba günü yayınlanmaya başlayacak olan 'Sevdaluk', Karadeniz'de yaşanan ama evrensel bir hikâyeyi izleyiciyle buluşturacak. BKM yapımı 'Sevdaluk'un yönetmenliğini Yüksel Aksu yaparken Erdal Özyağcılar, Demet Akbağ, Devin Özgür Çınar, İbrahim Kendirci ve Zuhal Gencer Erkaya başrolleri paylaşıyorlar.


ERDAL ÖZYAĞCILAR PROJELEŞTİRDİ

Erdal Özyağcılar'ın iki yıl önce Nedim Hazar'ın 'Vadi' adlı belgeselini çok beğenmesiyle televizyon dizisi olarak projelendirdiği 'Sevdaluk' Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde çekiliyor. 'Adalet Hanım'ı canlandıran Demek Akbağ, 'Sevdaluk'un senaryosunun bugüne kadar okuduğu en iyi dizi senaryosu olduğunu söyledi. Çamlıhemşin'de tuttuğu bir eve yerleşen Akbağ, 'Sevdaluk'ta rol almayı kabul etmesinin önemli nedenlerinden birinin de Erdal Özyağcılar olduğunu söyledi. Sanatçı, çok beğendiği bir oyuncu olduğunu belirttiği Özyağcılar'ı işine aşık bir çocuk olarak tanımladı.

'Adalet Hanım', nasıl bir karakterdir?

'Adalet Hanım', pansiyonu olan, başından fazla uzun sürmeyen bir evlilik geçmiş, eşinden boşandıktan sonra İstanbul'dan doğup büyüdüğü Çamlıhemşin'e dönmüş, çocuksuz yalnız, güçlü ve tuttuğunu koparan bir kadın. 'Adalet Hanım' ile 'Sevdaluk'un diğer baş karakteri 'Ali İhsan' ile gençliklerinde birbirlerini sevdalanmışlar. Ne var ki bir yanlış anlamadan dolayı birbirlerine kızmışlar. Ki buranın insanı birbirine çabuk kızabiliyor. 'Adalet Hanım' da o yanlış anlamanın ardından Çamlıhemşin'i terk etmiş. Zaten 'Adalet Hanım' ile 'Ali İhsan' arasında o terk etme üzerine sık sık diyaloglar geçiyor.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum