Yaşam:
MP bilet sorgulama. Milli piyango özel çekilişi sıralı tam liste 31 Aralık 2013 00:00

Milli piyango sonuçları 2014. Milli Piyango çekiliş sonuçlarını milyonlarca insan merak ediyor. 31 Aralık Salı 2013 günü yapılacak olan Milli Piyango büyük ikramiye sonucu Spothaber.com adresinde sizlerle olacak. Milli Piyango çekilişini canlı izlemek mümkün. Milli Piyango 2014 çekilişini TRT ve spothaber.com adresinden donmadan HD kalitede capcanlı olarak izleyebileceksiniz.. Milli Piyango sonuçları ve kazanan rakamları öğrenmek istiyorsanız 31 Aralık 2013 Salı günü spothaber.com adresinde olun.

Milli Piyango Yılbaşı Çekiliş Sonuçları 2014, Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi Sonuçları Listesi, Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi Sonuç Listesi, Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi Sonuçları Amorti, Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi Sorgulama, Milli Piyango Yılbaşı Çekiliş Sonuçları, Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi Sonuçları Listesi...

Yılbaşı gelmeden herkesi büyük bir heyecan sardı. Yılbaşı ikramiyesi bu sene tamı tamına 50 milyon lira olacak. Birçok insan büyük ikramiyenin hayali ile yatıp kalkıyor. Fakat Milli piyango çekilişlerinde 50 milyon liralık büyük ikramiyenin kime çıkacağı büyük merak konusu. Herkes büyük ikramiyenini kendisine çıkmasını istiyor. Büyük ikramiye için en şanslı rakamların 2-3 ve 5 rakamlarının olduğunu söyleniyor.


Şu ana kadar biletlerin yüzde 88'i tükendi. Yarın saat 13.00'te başlayacak özel çekilişte vatandaşlara Milli Piyango İdaresi tarafından 286 milyon 150 bin lira dağıtalacak, devlet ise çekilişten 129 milyon 18 bin lira kazanacak.


MİLLİ PİYANGO YILBAŞI BİLETLERİNİ ALIRKEN NELER DİKKAT EDİLMELİ?

Milli Piyango İdaresi bayilik ruhsatını (gezici bayilerde yaka kartı) taşıyan ve istenildiğinde ibraz eden kişilerden satın alınması gerekir.

Biletin arkasında bayi satış mührü bulunmalıdır. Pürüzsüz veya kağıdın örselenmemiş olmasına dikkat edilmelidir.

Biletin sol alt bölümde bulunan güvenlik numarası iki parmak arasında gezdirildiğinde rakamların kabarık olduğu hissedilmelidir.

Bilet ışığa tutulduğunda bilet kağıdının dokusu içinde beyaz renkli MP amblemli filigranı vardır.
Ultraviyole (UV) ışıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan ve kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar (3mm.) bulunmaktadır.

18 Yaşından küçük olanlar bilet satın alamazlar. Kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.


2013 YILBAŞI ÇEKİLİŞİ TARİHİN EN YÜKSEK İKRAMİYESİ

Yılbaşı özel çekilişinde biletlerin tümünün satılmaması durumunda, büyük ikramiye satılan bilete çıkana kadar çekilişe devam edilecek. Yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyesinin tam bilete çıkması halinde bu, Milli Piyango tarihinin en yüksek ikramiyesi olacak.

Yılbaşı çekilişinde 500 milyon liralık biletin tümünün satılması halinde Hazine'nin kasasına 129 milyon 18 bin lira girecek. Bunun 75 milyon 778 bin liralık bölümünü KDV geliri meydana getirecek. KDV çıktıktan sonra brüt satış tutarına uygulanan Şans Oyunları Vergisinden de Hazine'ye 42 milyon 422 bin lira verilecek.

Savunma Sanayi Destekleme Fonu, Tanıtma Fonu, SHÇEK, Olimpiyat Oyunları Düzenleme Kurumu gibi kuruluşlara da kamu payı adı altında 10 milyon 818 bin lira verilecek. Böylece vergilerle birlikte 500 milyon liralık hasılatın 129 milyon 18 bin lirasını devlete aktarılan kaynaklar oluşturacak.

Piyangonun yılbaşı çekilişi, bayileri de zengin edecek. Piyango satışı karşılığında brüt yüzde 15'lik satış komisyonu alan bayiler, tüm biletlerin satılması durumunda İdareden 57 milyon 560 bin lira satış komisyonu alacak. İdare adına ikramiye ödemesi karşılığında da bayilere 4 milyon 256 bin lira dolayında ikramiye ödeme primi ödenecek. Başbayi aracılık komisyonları da yaklaşık 2 milyon 355 bin lira tutacak. Bu durumda yılbaşı biletleri bayilere ve başbayilere de 64 milyon 171 bin lira dolayında hasılat sağlamış olacak.

Bu arada, Milli Piyango'da büyük ikramiyeyi kazanma ihtimali normal çekilişlerde 600 binde bir olurken, bu oran yılbaşı çekilişlerinde 10 milyonda bir olarak hesaplanıyor

Milli piyango sonuçları haberimizde. Milli Piyango kazanan bütün rakamların listesi ve detayları spothaber.com adresinde sizlerle. Milli piyango amorti rakamlarına ve ikramiye çıkan bütün bilet sorgulamalarını tek bir tık ile spothaber. com adresinden sorgulayabilirsiniz. Milli Piyango çekilişinin hangi kanalda olacağını merak edenler varsa bu sorunu cevabı spothaber.com adresinde. Milli Piyango çekilişi her sene olduğu gibi TRT ekranlarında olacak ayrıca Milli Piyango çekilişlerini canlı olarak Spothaber.com adresinden izleyebileceksiniz.


Milli piyango biletlerinin şuandan itibaren yüzde 90'nı bitmiş durumda. Büyük yeni yıla sadece 24 saat kaldı. Yılbaşı çılgınlığı son hızıyla devam ediyor Milli Piyango Sıralı tam listesi ve kazanan bütün rakamlar spothaber.com adresinde sizlerle olacak. Yılbaşı çılgınlığı son hızıyla devam ederken Milli Piyango çekilişini herkes dört gözle bekliyor. Milli Piyango büyük ikramiye çekilişleri 31 Aralık 2013 Salı gecesi saat 00:00'da çekilecek fakat küçük ikramiyelerin çekilişi akşam 22:00'den itibaren çekilmeye başlanacak.

31 ARALIK MİLLİ PİYANGO SONUÇLARI TIKLA ÖĞREN MP

31 Aralık Milli Piyango Çekilişleri. Milli Piyango çekilişi ne zaman yapılacak? 2013 Milli Piyango büyük ikramiye çekiliş sonucu? 31 Aralık 2013 Milli Piyango çekiliş sonuçları tam listesi spothaber.com adresinde sizlerle.  Milli piyango 31 Aralık Salı 2013 tarihli büyük ikramiye çekiliş sonuçları yarın akşam çekiliş yapılır yapılmaz sitemizde olacaktır.

Milli Piyango sorgula. MP bileti sorgulama. 31 Aralık 2013 Milli Piyango bilet sonucu sorgulama. Milli piyango en çok kazanan numaralar. Milli piyango bileti sahte mi nasıl anlaşılır? Milli Piyango sonuçları tam liste haline haberimizde ki linklerden ulaşabilirsiniz.


 

Milli Piyango Yılbaşı çekilişi 31.12.2013 tarihinde yapılacak.Milli Piyango Yılbaşı çekilişi sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizde olacaktır.Milli Piyango Yılbaşı çekilişi haberimiz sizlerle...

2014 Milli Piyango Sonuçları Bilet Sorgulama Yılbaşı 2013. 1 Ocak 2014 Milli Piyango Çekiliş Sonuçları sıralı tam liste. 2014 Milli Piyango Sonuçları Bilet Sorgulama Çekiliş Sonuçları 2014 Yılbaşı
2014 Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi Sonuçları burada; 31 aralık 2013 gecesi bu başlık altında sonuçlar yayınlanacaktır.

Sonuçlar açıklanıyor…
Yılbaşı Özel çekilişe çok az bir zaman kaldı ve İnsanlar her zaman olduğu gibi ya bana çıkarsa deyip bir ton bilet almaya başladı.
2014 Milli Piyango Çekiliş Sonuçları Yılbaşı 2014 Milli Piyango Bilet Sorgulama
Başta ben olmak üzere çevremdeki tüm insanlar biletleri aldılar ve o özel geceyi bekliyorlar.

2014 Yılbaşı Milli Piyango Çekilişi Sonuçları 2014 Yılbaşı gecesi inanılmaz bir gece olarak Şansı olanlar o gece Milli piyango çekilişinde büyük miktarda para kazanacak. Bizim gibi şanssızlarda evinde oturup çerezini ve kolasını içecek.

2014 Milli Piyango Sonuçları

Büyük ikramiye tamı tamına 50 Trilyon dur.
2014 Yılbaşı Milli Piyango Bilet Fiyatları

31 Aralık 2013 gecesi Yılbaşı Milli Piyango Çekiliş Sonuçları buradan online olarak siz değerli takipçilerimiz için sitemize eklenecektir.

Çok güzel bir para rüyalarımızda bile onun beşte birini göremeyiz.:)

50 milyon TL kazanan numara :

2014 milli piyango yılbaşı çekilişi sonuçları 2014 Yılbaşı Çekilişi sorgulama, 2014 milli piyango yılbaşı çekilişi 2014 Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi 31 Aralık da Çekildi. Milli Piyango 2014 milli piyango yılbaşı çekilişi, 2014 Yılbaşı Çekilişi sorgulama

Milli Piyango yılbaşı çekilişi sonuçları bu sayfada olacak.Milli Piyango yılbaşı çekilişi sonuçları sitemizde yer alacak.Milli Piyango 31 Aralık 2013 yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye kimin olacak merakla bekleniyor...

2013-2014 Milli Piyango Yılbaşı Bilet Fiyatları Ne Kadar? MPİ Büyük İkramiye Çeyrek, Tam, Yarım, Özel Bilet Fiyatları Bilet Fiyatları Milli Piyango 2014 Yılbaşı Biletleri Fiyatları ve Büyük İkramiyesi.Milli Piyango Yılbaşı Bilet Fiyatları Çeyrek Bilet Fiyatı 2014 Milli Piyango 2014 yılbaşı özel biletleri ne kadar? 2014 Milli Piyango Yılbaşı Bilet Fiyatları Ne Kadar?

İşte Milli Piyango bilet fiyatları: Tam bilet 50 liradan, yarım bilet 25 liradan, çeyrek bilet ise 12,5 liradan satılacak. Talih kuşu, yılbaşı özel çekilişinde 50 milyon lira ile tarihinin en büyük ikramiyesini de vermiş olacak.
Yılbaşı özel çekilişinin ikinci büyük ikramiyesi, bu yıl da 5 milyon lira olacak. Talih kuşu, yılbaşı gecesi ayrıca 1 adet 3 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet de 1 milyon lira verecek. Böylece, ikramiyelerin tam, yarım ya da çeyrek bilete çıkma durumuna göre en az 5 kişi, en fazla da 13 kişi 2014'e milyoner olarak girebilecek.

TRT 1 YILBAŞI ÖZEL PROGRAMINDA MUSTAFA CECELİ VE ZARA OLACAK
 

31 aralık trt1 yılbaşı özel eğlence programı, 31 Aralık Trt1 yılbaşı programı, mustafa ceceli zara trt1 2014 yılbaşı özel şarkıları

 

31 Aralık Trt1 yılbaşı özelprogramı yayınlayacak. TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Beni Böyle Sevden muhteşem yılbaşı sürprizi. 2014 YILINI TRT1 EKRANLARINDA KARŞILAYACAKSINIZ. Dizinin Başrol oyuncuları Alper Saldıran ve Zeynep Çamcı’nın sunuculuğu üstlendiği yılbaşı özel eğlence programı 31 Aralık akşamı TRT 1 ekranında yayınlanacak. 


 

31 Aralık Trt1 yılbaşı özel Beni Böyle Sev yılbaşı eğlencesinde Mustafa Ceceli ve Zara’nın muhteşem şarkıları eşliğinde Beni Böyle Sev oyuncularından Burcu Biricik, Burcu Altın, Bala Atabek ve Selen Uçer yer aldı.


 
Milli Piyango Nasıl Oynanır?
 
Evet,şimdi sizlere Milli Piyango nasıl oynanır anlatacağız,bastırılmış numaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri kazanacak numaraların belirli günde çekilecek kura ( çekiliş ) ile saptanması esasına dayanan şans oyunudur,bunu bildirelim.
 
İkinci olarak, piyango çekilişleri, her ayın 9, 19, ve 29'uncu günleri çekiliş yapılacak şekilde uygulanır. Belirtilen tarihlerde veya bu tarihlerin dışında, çekiliş günleri ve planları farklı özel çekilişler düzenlenebilir. Her yıl 31 Aralık günü yılbaşı özel çekilişi yapılır. Yönetim Kurulu, çekiliş tarihleri ile özel çekiliş tarihlerini belirlemeye, değiştirmeye veya kaldırmaya yetkilidir. İkramiyelerin ödenmesine esas olarak İdare ve satış merkezleri yetkilidir,bunun bilinmesi gerekir.
 
Üçüncü olarak,başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar diğer bayiler ise son üç rakama ( son üç rakam dahil ) kadar isabet eden ikramiyeleri ödemek zorundadır,kesin kuraldır belirtelim...
 Ve bayiler, son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de, ikramiyelerini ödeyebilirler,bu da önemli kuraldır.
 
Yılbaşı çekilişi için bilet küpürlerine bakılmaksızın, talihlilere ödenecek ikramiyelerden 1.000.000.- ( Bir milyon TL.) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Şube Müdürlüklerince ödenir.
 
İdare, gerekli gördüğü hallerde, ikramiye ödeme limitlerini arttırmaya ve eksiltmeye yetkilidir.
 
İkramiyeler bir yıllık zamanaşımı süresine tabi olup, çekiliş tarihinden itibaren bir yıl içinde ibraz edilmeyen biletlerin ikramiyeleri zamanaşımına uğrar ve bu biletlere ikramiye ödemesi yapılmaz. Zamanaşımına uğrayan ikramiyeler İdareye gelir kaydolunur. Zamanaşımı süresinin hafta sonu veya resmi tatile rastlaması halinde, izleyen ilk işgünü mesai bitimine kadar ikramiye ödenir.
 
Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için, biletin ikramiye kazanan numaralardan birini ihtiva etmesi,çekiliş tarihi, ikramiye ve seri numarası, fiyat ve kupür itibariyle herhangi bir kuşkuya meydan vermeyecek şekilde kendini ibraz eder nitelikte olması gerekir. Kendini ibraz eden biletlerden; ikramiye numaralarının dışında kalan diğer yerlerinden yırtılmış veya kopmuş olup parçaları mevcut olan ve ikramiye kazanan numaraları açık bir şekilde okunanlara da ikramiye ödenir. İkramiye isabet eden numaraları üzerinden yırtılmış veya kopmuş olup, parçaları mevcut olan biletlerin ikramiyesi ancak, İdare veya satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda ödenebilir. Bu şekildeki biletlerden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı, daha büyük ikramiyeler ise İdare merkezi onayı ile ödenir. İkramiye kazanan numaralardan hiç birini ihtiva etmeyen ya da kendini ibraz eder nitelikte olmayan; sahte, tahrifat yapılmış, zamanaşımına uğramış, iptal edilmiş, ödendi damgası sığacak kadar veya daha büyük parçası kopmuş ve parçaları mevcut olmayan biletlere ikramiye ödenmez.
 
Kendini ibraz eder nitelikte olmak kaydıyla, sehven ödendi damgası basılmış olan biletlerin, ait olduğu çekilişin yapılacağı tarihten en geç bir gün önce mesai sonuna kadar satış merkezlerine bilet hamili tarafından dilekçe ekinde ibraz edilmesi ve bu dilekçenin yine çekilişten bir gün önce İdare merkezine gönderilmesi halinde, bu biletlere isabet eden ikramiyeler ödenir.
 
31 Aralık 2013 Yılbaşı Çekilişi Sonuçları
 
Milli Piyango yılbaşı çekilişi sonuçları bu sayfada olacak.Milli Piyango yılbaşı çekilişi sonuçları sitemizde yer alacak.Milli Piyango 31 Aralık 2013 yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye kimin olacak merakla bekleniyor...

YILBAŞI NEDİR NEDEN KUTLANIR?

Yılbaşı, herhangi bir takvime göre bir yılın bitimi ve yeni bir yılın başlangıcı. Yılbaşı gecesinden sonra içinde bulunulan yıl -özellikle ilk birkaç hafta boyunca- yeni yıl olarak betimlenir. Bununla birlikte Yılbaşı ve yeni yıl kavramları bazen yılbaşı gecesi anlamında da kullanılır.

Dünyada en yaygın kullanılan takvim olan Gregoryen takvimini kullanan ülkelerde 1 Ocak yeni yılın ilk günüdür.
Çeşitli ülkelerde yılbaşı
ABD'nin Austin kentinde yılbaşı kutlaması (2011-2012).

1 Ocak: Türkiye dâhil, çoğu ülke tarafından kullanılan Miladi takvime göre yılın ilk günü.

Hicri Takvimde yılbaşı Muharrem ayının 1'inde gerçekleşir. Hicri Takvim bir Ay takvimi olduğundan 354 güne denk gelir, dolayısıyla Miladi takvime göre yılbaşı her yıl 11 gün önce gerçekleşir. Böylece 2008 yılında Miladi yıl boyunca Hicri takvimde iki adet yılbaşı gerçekleşmiştir.

Roşaşana (İbranice yeni yıl): Musevi yılbaşıdır. Hamursuz Bayramı'ndan 163 gün sonra kutlanır.

Doğu Ortodoks Kilisesi'nde yılbaşı (İsa'nın sünnet yıldönümüne de denk gelen) 14 Ocak'da kutlanır (Jülyen Takvimine göre 1 Ocak). Ancak en büyük 12 Doğu Ortodoks Kilisesinin sekizi, iki tarihin aynı güne geldiği Güncellenmiş Jülyen Takvimini benimsemiştirler (Bulgaristan, Kıbrıs Cumhuriyeti, Mısır, Polonya, Romanya, Suriye, Türkiye ve Yunanistan). Gürcistan, İsrail, Rusya ve Sırbistan Ortodoks Kiliseleri ise Jülyen Takvimi kullanmaya devam ederler.

Çin yılbaşı her yıl ilk kameri ayınının yeni Ay gününde kutlanır, ki bu da kabaca ilkbahara denk gelir. Tam tarihi, Miladi takvime göre 21 Ocak ile 21 Şubat arasına düşer. Çin'de yılın en önemli bayramı konumundadır.

İran takviminde yılbaşı Norous (Nevruz) olarak anılır ve ilkbaharın başında kutlanır (20 veya 21 Mart).

Tayland, Kamboçya ve Laos'da yılbaşı 13 Nisan'dan 15 Nisan'a kadar kutlanır. Özellikle Tayland'da bu kutlama su dökerek gerçekleşir.

Yılbaşı, herhangi bir takvime göre bir yılın bitimi ve yeni bir yılın başlangıcı. Yılbaşı gecesinden sonra içinde bulunulan yıl -özellikle ilk birkaç hafta boyunca- yeni yıl olarak betimlenir. Bununla birlikte Yılbaşı ve yeni yıl kavramları bazen yılbaşı gecesi anlamında da kullanılır.

Dünyada en yaygın kullanılan takvim olan Gregoryen takvimini kullanan ülkelerde 1 Ocak yeni yılın ilk günüdür.
Çeşitli ülkelerde yılbaşı
ABD'nin Austin kentinde yılbaşı kutlaması (2011-2012).

 1 Ocak: Türkiye dâhil, çoğu ülke tarafından kullanılan Miladi takvime göre yılın ilk günü.

Hicri Takvimde yılbaşı Muharrem ayının 1'inde gerçekleşir. Hicri Takvim bir Ay takvimi olduğundan 354 güne denk gelir, dolayısıyla Miladi takvime göre yılbaşı her yıl 11 gün önce gerçekleşir. Böylece 2008 yılında Miladi yıl boyunca Hicri takvimde iki adet yılbaşı gerçekleşmiştir.

Roşaşana (İbranice yeni yıl): Musevi yılbaşıdır. Hamursuz Bayramı'ndan 163 gün sonra kutlanır.

Doğu Ortodoks Kilisesi'nde yılbaşı (İsa'nın sünnet yıldönümüne de denk gelen) 14 Ocak'da kutlanır (Jülyen Takvimine göre 1 Ocak). Ancak en büyük 12 Doğu Ortodoks Kilisesinin sekizi, iki tarihin aynı güne geldiği Güncellenmiş Jülyen Takvimini benimsemiştirler (Bulgaristan, Kıbrıs Cumhuriyeti, Mısır, Polonya, Romanya, Suriye, Türkiye ve Yunanistan). Gürcistan, İsrail, Rusya ve Sırbistan Ortodoks Kiliseleri ise Jülyen Takvimi kullanmaya devam ederler.

Çin yılbaşı her yıl ilk kameri ayınının yeni Ay gününde kutlanır, ki bu da kabaca ilkbahara denk gelir. Tam tarihi, Miladi takvime göre 21 Ocak ile 21 Şubat arasına düşer. Çin'de yılın en önemli bayramı konumundadır.

İran takviminde yılbaşı Norous (Nevruz) olarak anılır ve ilkbaharın başında kutlanır (20 veya 21 Mart).

Tayland, Kamboçya ve Laos'da yılbaşı 13 Nisan'dan 15 Nisan'a kadar kutlanır. Özellikle Tayland'da bu kutlama su dökerek gerçekleşir.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Yeni bir fay hattı ortaya çıktı
Dün gece Burdur'un Ağlasun İlçesinde yaşanan depremle yeni bir fay hattı ortaya çıktı…

Haberi Oku