Yaşam:
TC Gaziler Heyeti, Şehit Aileleri'ne ziyarete gitti.

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı’nın organizasyonuyla KKTC’ye gelen ve aralarında 1974 Kıbrıs Gazileri ile Bakanlık temsilcilerinin de bulunduğu 90 kişilik heyet, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.
Dernek Genel Merkez Yönetim Kurulu adına Asbaşkan Nevin Erdoğan’ın verdiği bilgiye göre, derneğin müzesini de gezen heyet, bir dakikalık saygı duruşundan sonra şehitler için dualar okudu.

Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği Başkanı Ertan Ersan, Rumların Kıbrıs Türklerine 1956-1963- ve 1974 dönemlerinde yaptıkları mezalimleri anlattı.
“Türkiye ile et ve tırnak gibi olduğumuz bir kez daha vurgulandı” denilen açıklamada,  TC Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından gönderilen plaketin Başkan Ersan’a takdim edildiği, Başkanın da bakana verilmek üzere KKTC bayrağını öperek teslim ettiği kaydedildi.
Heyetin, derneğe gelmeden önce Tekke Bahçesi Şehitliği’ne ve Barbarlık Müzesi’ne  de Başkan Ertan Ersan nezaretinde, ziyaretler gerçekleştirdiği belirtildi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

“Nevruz, yeni bir dönemin başlangıcı olsun”
Aziz Alper Biten, bütün Ortadoğu halklarının bayramı olan Nevruz’u kutladı. Biten, “Nevruz Bayramı,...

Haberi Oku