Alaaddin Yüksel ATO'yu ziyaret etti!

Ziyarette konuşan Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, ATO’nun yeni seçilen yönetim kuruluna başarılar diledi.

 

Bazı kurumların asli işlevlerinin yanı sıra sürdürdüğü sosyal çalışmalarla toplumda kanaat önderi konumuna yükseldiğini anlatan Yüksel, Ankara Ticaret Odası’nın da Başkent’te kanaat önderliği yapan bir kuruluş olduğunu söyledi. 

 

 Ankara’nın ekonomik ve sosyal alanda gelişimini sağlayacak önemli bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çeken Yüksel, “Ankara’nın yüksek potansiyelini harekete dönüştürmek için hep birlikte ortak akıl oluşturmak gerekiyor” dedi.

 

Başkent’in nüfusunun yüzde 50’sinin 30 yaşın altında olduğuna dikkat çeken Vali Yüksel, “Genç nüfusu başta olmak üzere Ankara’nın pek çok avantajı var. Tarihi ve kültürü ile altyapısı üstyapısı ile modern bir şehir.  Ankara’da deyim yerindeyse helva yapacak her şey var. Sadece helvayı yapacak ortak aklı devreye sokmamız lazım” dedi. Vali Yüksel, Ankara’nın gelecek yıllarda gelişimini sürdürebilmesi için Bilişim Vadisi kurmak başta olmak üzere yapması gereken yatırımlara da dikkat çekti. Yüksel, “Fuar merkezi, tarih ve inanç turizm potansiyelinin değerlendirilmesi, büyük spor organizasyonları, tarımın geliştirilerek çeşitlenmesi gibi konulara ağırlık verilmesi gerekiyor” diye konuştu.

 

ATO Başkanı Salih Bezci de yaptığı konuşmada, Ankara’nın marka bir şehir olabilmesi için Başkent’te tüm kurum ve kuruluşların işbirliği yaparak çalışması gerektiğini söyledi. Bezci, “Başkent Ankara vizyonu istikametinde Türkiye’nin 100 yılına ilimizi dünya başkentleri arasında zirvelere çıkaracağız” dedi.

 

Ziyarete, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Atalay, Muhasip Üye Erdoğan Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri Galip Yeşilbaş, Hıfzı Kuruşa, Mehmet Aypek, Turhan Yılmaz ve Başkanlık Danışmanı Mustafa Babayiğit katıldı.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Tandoğan Meydanı'nın Adı Değişti
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Tandoğan Meydanı'nın adını Anadolu Meydanı yaparken İncek Bulvarı'na...

Haberi Oku