Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Kanal Türk'te konuştu!

Gezi Parkı eylemleri için CHP'yi sorumlu tutan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Deniz Baykal olsaydı CHP bu işlere girmezdi" dedi.

Kanaltürk'te yayınlanan Faruk Mercan'ın sunduğu Ankara'nın Nabzı programına konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in hedefinde CHP vardı. 

 

Gezi Parkı eylemleri için CHP'yi sorumlu tutan Melih Gökçek, CHP'nin yeşil alanlara ne kadar önem verdiğini belgelerle anlattı. 

 

"CHP YEŞİL DÜŞMANIDIR" 

 

"Bizim toplam yeşil alanımız 84 milyon metrekare. İzmir'in toplam yeşil alanı 4 milyon 700 bin metrekare. Eskişehir'in toplam yeşil alanı 1 milyon 612 bin metrekare. Antalya'nınkini bulamadık, bildirmiyorlar" diyen Gökçek, "84 nerede, 4 nerede? Bizim zekatımız kadar onların yeşil alanı var. Cumhuriyet Halk Partisi'nin yeşilden bahsetmeye hakkı yok. Onlar yeşil düşmanıdır" şeklinde konuştu. 

 

Başkan Gökçek, "CHP bu işin içindedir ve CHP bu olayların körüklenmesinde büyük rol almıştır. Bütün bunlardan dolayı da CHP kapatılmalıdır" dedi. 

 

Gökçek'in bu sözü üzerine Mercan, "Bunu sizin gibi geçmişte sıkıntılar çekimiş bir siyasetçiden duymak biraz tuhaf değil mi? Bir parti niye kapatılsın? Bir partinin yanlışları varsa o partinin mensupları bunun cezasını çeksinler" diye çıkıştı. 

 

"EYLEMLERİN SORUMLUSU SİYASİ OLARAK CHP'DİR" 

 

Başkan Melih Gökçek de buna karşılık, "Eğer genel başkanı başta olmak üzere partinin üst seviyesindeki bütün kişiler olayların içerisinde ve bunun içerisinde de şiddet uygulanıyorsa, bu şiddetin bizzati içerisindeyse, eylemlerin başındaysa, genel başkanı çıkıp'Ben Gezi Parkı'na her gün iki tane nöbetçi gönderiyorum. Bu işin merkezindeyiz CHP bu işi idare ediyor'diyorsa, eylemlerin sorumlusu da siyasi olarak CHP'dir" diye konuştu. 

 

"TÜRKİYE'Yİ KARIŞTIRIYOR" 

 

Gökçek şöyle devam etti: 

 

"CHP bir şey yapabilir. Gelir sandıkta vatandaşa kendini anlatır ,iktidar olur. O zaman elinden öpülür. Ama yok ben sandıkta iktidar olamayacağım, eskiden darbe yaptırıyordum, şimdi darbe yaptıramam benim yapmam gereken Türkiye'yi karıştırmak diyor." 

 

Türkiye'yi devamlı olarak anarşi ortamına itecek, terörün içine sokacak olan bir siyasi parti olduğu belgeleniyorsa bu parti kapatılmalı. Bu benim kişisel fikrim. Demokrasi dışı anlayışına sahip olan bir CHP kapatılmalı. Demokrasiye inanan CHP'nin yeni versiyonu çıkmalı." 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Tandoğan Meydanı'nın Adı Değişti
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Tandoğan Meydanı'nın adını Anadolu Meydanı yaparken İncek Bulvarı'na...

Haberi Oku