Büyük Ankara Festivali 90'lara yolculuk
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 6.yılına giren geleneksel “Büyük Ankara Festivali” Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Alanı’nda (eski Hipodrom)  altınca gününde “90’lar konseri ” ile devam etti.
 
Başkentliler ünlü sunucu Vatan Şaşmaz tarafından konser öncesi sunulan “Ankara’nın Dünü, Bugünü ve Yarını” başlıklı sinevizyonu izlediler ve Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara’da gerçekleştirdiği dönüşümü öğrenme fırsatı buldular.
 
Onbinlerce Ankaralının tıklım tıklım doldurduğu festival alanındaki sahneden 90’lı yılların sevilen şarkılarını hep bir ağızdan söylediği konser, Eda-Metin Özülkü Orkestrası’nın “90’lar Potpurisi” ile başladı. Metin Özülkü Orkestrası’nın 90’ların unutulmaz şarkılarından biri olan “Abone” ile fırtına gibi başladığı potpurisi yine dönemin sevilen şarkıları ile sürdü.
 
 
 
-HARUN KOLÇAK: “ANKARA’YI UNUTAMAM”
 
90’ların unutulmaz isimlerinden biri olan Harun Kolçak “Gir Kanıma” ile başladığı konserini daha sonra “Kalbim hızla atıyor” ve “Ellerim seni arıyor” adlı şarkılarla sürdürdü. Hem romantik hem de hareketli şarkılarını art arda seslendiren Harun Kolçak, askerliğini Ankara’da yaptığını belirterek, “Ankara’nın benim için çok güzel anıları” var dedi ve şarkılarını bir süre seyirciler arasında söyledi.
 
 
 
-90’LARA DAMGASINI VURAN İKİLİ
 
Türk Pop Müziği’ne kazandırdıkları çok sayıda şarkı ve beste ile anılan ve orkestraları ile“90’LAR KONSERİ”nin hazırlanmasında büyük katkı sağlayan Eda ve Metin Özülkü çifti, 90’lı yıllara damgasını vuran “Parolayı söyle” adlı şarkıları ile start aldılar.
 
Eda Özülkü kendisine eşlik eden seyirciler ile tamamladığı şarkının ardından, “Bu şarkıyı yaptığımızda sene 1993’tü ama hala hatırlayanlar var” diyerek Ankaralılara teşekkür etti. Eda-Metin Özülkü çifti daha sonra “Öyle arada bir bakma içim gidiyor” ve “Seninle olmak var ya” ve “Eğlen Güzelim” adlı şarkılarını seslendirdiler.
 
 
 
-ÇELİK, ESKİ GÜNLERİ ARATMADI
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Büyük Ankara Festivali”nin unutulmaz konserlerine bir yenisini ekleyen “90’LAR KONSERİ”nde üçüncü sırada sahneye çıkan ünlü şarkıcı Çelik de sahne performansı ile eski günlerini aratmadı. Sevilen şarkılarını seyircilerin arasında söyleyen Çelik “Güle güle yavrum”, “Hercaim”, “Ateşteyim ateşte” adlı şarkıları ile Ankaralıları 90’lı yıllara götürdü.
 
 
 
-REYHAN KARACA İLE ROMANTİK ŞARKILAR
 
Ankara gecelerini renklendiren 90’lı yıllar şarkılarında sıra sempatik sanatçı Reyhan Karaca’ya geldi. Reyhan Karaca yine 90’lı yılların sevilen şarkılarını seslendirirken, seyirciler cep telefonlarının ışığını yakarak Karaca’nın söylediği şarkıların hüzünlü havasına ortak oldular. Reyhan Karaca “Sevdik sevdalandık”, “İki gözüm”, “Gidesim gelmiyor” adlı şarkılarını seyircilerle birlikte söyledi.
 
 
 
-FERDA ANIL YARKIN VE SİBEL ALAŞ İLE COŞKU KATLANDI
 
90’lı yıllara damgasını vuran isimlerden biri olan Ferda Anıl Yarkın da “Zorlama güzelim”, “Üzülme” ve “Sonuna kadar” adlı şarkılarını söyledi. Yarkın’a seyirciler de büyük bir coşku ile eşlik etti.
 
Daha sonra sahneye çıkan Sibel Alaş ise “Yağmur bulutu unutursa”, “Adam” ve “Aşka yürek gerek” adlı şarkıları seslendirdi.
 
 
 
-BURAK KUT İLE “BENİMLE OYNAMA”
 
“90’LAR KONSERİ”nin son ismi ise yine 90’lı yılların unutulmaz isimlerinden biri olan Burak Kut oldu. Unutulmaz konserin son sanatçısı Burak Kut, “Benimle oynama”, “Bebeğim” ve “Yaşandı bitti” adlı şarkılarını yine seyirciler ile birlikte söyledi. Kut, seyircilerden gelen istek üzerine “Benimle oynama” şarkısını ikinci  kez seslendirdi.
 
 
 
-“MEMLEKETİM” İLE MUHTEŞEM FİNAL
 
Konserin sonunda tüm sanatçılar bu kez 70’li yılların unutulmaz şarkılarından biri olan “Bir başkadır benim memleketim” adlı şarkıyı hep birlikte söylediler. Sanatçıların bu muhteşem finaline seyirciler de Türk bayraklarını açarak eşlik etti.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Tandoğan Meydanı'nın Adı Değişti
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Tandoğan Meydanı'nın adını Anadolu Meydanı yaparken İncek Bulvarı'na...

Haberi Oku