Büyükşehir Belediyesi'nden Esnafa Büyük Destek!

Ankara’daki eylemler nedeniyle büyük zarar gören Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki Metro Çarşısı içi ve Kızılay çevresindeki işletmelerin, 2012 yılı katkı payları ertelendi.

 

Büyükşehir Belediye Meclisi, kent gündemine ilişkin önemli konuları ele almaya devam ediyor. Başkanvekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında toplanan Belediye Meclisi’nden Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki Metro Çarşısı’nın  esnafına ve Kızılay çevresindeki işletmelere destek kararı çıktı.

 

1 Haziran tarihinde başlayan eylemler nedeniyle Metro çarşılarının çoğunlukla kapalı olduğu, biber gazı nedeniyle çarşıya kimsenin gelmediği ve işçi ücretlerinin ödenemediğinin dile getirildiği Başkanlık Yazısı ile mağduriyetlerin bir nebze de olsun giderilmesi talebi ele alındı. Bu doğrultuda  Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki Metro Çarşısı içindeki ve Kızılay çevresindeki işletmelerin katkı paylarının ertelenmesini öneren Başkanlık Yazısı, oy birliği ile kabul edildi. Kızılay’da protestolardan etkilenen diğer esnafın durumu ile ilgili araştırmanın yapılmasına ilişkin talep ise Hukuk ve Tarifeler Komisyonu’na havale edildi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Tandoğan Meydanı'nın Adı Değişti
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Tandoğan Meydanı'nın adını Anadolu Meydanı yaparken İncek Bulvarı'na...

Haberi Oku