Fethi Yaşar, Yenimahallelilerle yola çıktı

Batıkent ve Yenimahalle’de vatandaşlarla birlikte yürüyen Yaşar’a Başkan Yardımcıları Başar Bal, Gürol Karahisarlıoğlu ve belediye meclis üyeleri de eşlik etti.

 

Batıkentliler birlik mesajı verdi

 

Akşam saatlerinde Yenimahalle Belediyesi Meydan AVM önündeki Atapark’ta buluşan yaklaşık 10 bin vatandaş ellerinde Türk bayrakları ve tencereler ile metro son durağa doğru yürüyüşe geçti. Her yaştan ve her görüşten Batkentlinin marşlar eşliğinde kol kola yaptığı yürüyüşe arabalar kornaları ile eşlik ederken evlerinde oturanlar da ışıklarını yakıp söndürerek destek verdi. Yaşar’ı aralarında görmekten dolayı büyük mutluluk duyan vatandaşlar alkış ve ıslıklarla tezahürat yaptılar.

 

 Yaşar’dan sağduyu çağrısı

 

Batıkentten sonra Yenimahalle’ye gelen Yaşar, kurmayları ile birlikte burada sokağa dökülen vatandaşlar ile bir araya geldi. Yürüyüş sonrası Ragıp Tüzün Parkı’nda oturarak vatandaşlar ile sohbet eden Yaşar, itidal çağrısı yaptı. Yaşar, “Türkiye önemli günlerden geçiyor. Gösteri ve protesto etmek hepimizin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak Anayasal hakkımız. Ancak protestolarımızı yaparken sağduyulu olmak ve bizim vergilerimiz ile yapılan kamu mallarına zarar vermemek gerekir. Sağduyu içinde taleplerimizi dile getirmeliyiz. Bu ülke hepimizin ve hepimiz bu ülkenin eşit yurttaşlarıyız. Bunu da Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarına borçluyuz. Cumhuriyet, farklılıklarımıza rağmen bizi bir arada tutan bir yönetim şeklidir. Cumhuriyete sahip çıkmalıyız” dedi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Tandoğan Meydanı'nın Adı Değişti
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Tandoğan Meydanı'nın adını Anadolu Meydanı yaparken İncek Bulvarı'na...

Haberi Oku