Mamak'ta iftar var!

İftara Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Meclis Üyeleri, birim müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı. İftar öncesinde masaları gezerek vatandaşlarla sohbet eden Akgül, vatandaşların istek ve önerilerini dinledi. İftar sonrası Ramazan eğlenceleri düzenlendi. Hacivat-Karagöz, kukla gösterileri çocukların ilgisini çekerken, yapılan yarışmalarla yalnız çocuklar değil aileleri de eğlendi. 

 

Mahalle iftarında orucunu açan Akgül’ün ikinci adresi Doğu İlleri Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iftarı oldu. Ramazanın bereketini ve hoş havasını paylaşmak adına mahalle iftarlarını üç yıldır düzenlediklerini belirten Akgül, Ramazan kardeşliğinin Mamak’ta yaşandığını kaydetti. Akgül Ramazan ayının tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

 

 

 

Gümüşhaneliler Gecesi Ramazana Renk Kattı

 

Mamaklılar, Ramazan ayının manevi atmosferini Mamak Belediyesi geleneksel ramazan etkinliklerinde yaşıyor.30 gün sürecek etkinliklerde hemşeri gecelerini, ünlü sanatçıların konserlerini izleyecek Mamaklılar bu kez Gümüşhaneli Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği etkinlikte gönüllerince eğlendi. Gümüşhanelileri buluşturan gecede Âşıklar Ali Oltulu, Muhsin Vural ve Harun Çepel’in atışması meydanı dolduran vatandaşlar tarafından ilgiyle izlenirken, ardından sahneyi Ozan Sebahattin Şenel ve Ali Tuncel aldı. 

 

Gece davul zurna gösterisiyle son buldu. Gecenin sonunda Gümüşhaneli Dernekler Federasyon Başkanı Hamdi Arslan derneklere verdiği destekten dolayı Akgül’e plaket verdi. Gümüşhane’nin güzelliklerini ve değerlerini Mamak’ta görerek tanıma fırsatı bulduklarını kaydeden Akgül, hemşeri gecelerinin şehirlerin kaynaşmasını sağladığını söyledi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Tandoğan Meydanı'nın Adı Değişti
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Tandoğan Meydanı'nın adını Anadolu Meydanı yaparken İncek Bulvarı'na...

Haberi Oku