Melih Gökçek, Ankara'da hizmetlerini ve hedeflerini anlattı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Altınpark Anfa Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 'Yıldız ülkenin marka şehri Ankara' konulu bir sunum yaptı. 2012 faaliyetlerini sıralayan Başkan Gökçek, Ankara’nın hedeflerini 'kongre kenti olmak, tıbbın merkezi olmak, üniversite kenti olmak, sanayide ikinci şehir olmak ve turizm kenti olmak' olarak sıraladı. Devam eden Kuzey Ankara Projesi, Ulus tarihi kent merkezi iyileştirmesi, Hacı Bayram ve çevresi kentsel dönüşüm projesi, Güneypark Kentsel Dönüşüm Projesi, köprü, yol, alt-üst geçit projeleri, park ve yeşil alan çalışmaları ile sosyal projeleri anlatan Gökçek, 2013 yılında yapacağı çalışmaları da açıkladı.


ANKARA 2013 PROJELERİ


Melih Gökçek, 2013 yılı projeleri içinde yer alan hayvanat bahçesi ve Tema Parkı için,“Dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olacak.” dedi. Başkan Gökçek,“Tema Park’ta dinozor parkımız var. 200 tane dinozor olacak, 208 metre uzunluğunda havuz yapılarak, lazer gösterileri olacak. Hayvanat Bahçesi’nde böyle temalar görebileceksiniz.” diye konuştu. Ankara'da yeni aydınlatma direkleri yapacaklarını belirten Başkan Gökçek, Ulus’tan başlamak üzere köşkün etrafına kadar yapılacak aydınlatma direklerini fotoğraflarla gösterdi. Sene sonuna kadar uluslar arası kongre fuar merkezini bitirmek istediklerini belirten Başkan Gökçek, inanç ve tarih müzesi hakkında şunları söyledi: “İslam kültürü ile ilgili müze, Ankamall’ın karşısında itfaiyenin olduğu yer var. Oraya yapacağız.”


SİTELER DE YENİLENİYOR


Kızılay’da dış cephe yenileme çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Gökçek, çalışmalara resmi binalardan başladıklarını, Siteler’de de dış cepheleri bu tarzda yenileyeceklerini anlattı. Teleferik projesine değinen Başkan Gökçek, “Kent içerisinde trafik sıkıntısı, yukarıdan gitmek suretiyle halledilecek. Şentepe’ye başladık. 3.5 kilometrelik güzergah Yenimahalle-Şentepe hattını yapıyoruz.” şeklinde konuştu.


ANKARA’NIN GİRİŞ KAPILARI


Başkan Gökçek, “Ankara’ya 5 tane giriş kapısı yapıyoruz. Esenboğa girişi, Eskişehir yolu girişi, İstanbul girişi, Konya yolu girişi ve Samsun yolu girişi. Kentin değişik yerlerine de 40’ın üzerinde saat kuleleri yapacağız.” dedi.


Ankara’ya boylu ağaçlar alınacağını belirten Gökçek, “Ankara bir kat daha yeşillenecek.”diye konuştu. Ortaköy Mezarlığı’nı bitirdiklerini anlatan Başkan Gökçek, önümüzdeki ay devir işlemlerine başlanacağını söyledi.

Anahtar Kelimeler
Mucize Bebek

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Tandoğan Meydanı'nın Adı Değişti
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Tandoğan Meydanı'nın adını Anadolu Meydanı yaparken İncek Bulvarı'na...

Haberi Oku