Tandoğan Meydanı'nın Adı Değişti
  

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi dün yaptığı toplantıda önemli kararlara imza attı. Melih Gökçek başkanlığında toplanan meclis Tandoğan Meydanı’nın adı Anadolu Meydanı olarak değiştirdi. 
Tandoğan Meydanı’nın isminin Anadolu meydanı olarak değiştirilmesi AK partili ve bağımsız üyelerin oylarıyla kabul edildi. Oylamada CHP’li üyeler Anadolu meydanı ismine red oyu verirken MHP’li  üyeler ise çekimser kaldı. 
-ŞEHİT SAVCI’NIN ADI İNCEK BULVARI’NA VERİLDİ-
ABB Meclisi İncek Bulvarı’na  ise geçtiğimiz günlerde Çağlayan Adalet Sarayı'nda teröristlerce şehit edilen savcının adını verdi. İncek Bulvarı’nın adı İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı oldu.
Yapılan görüşmelerde tüm meclis üyelerinin katılımıyla İncek Bulvarının adı İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı olarak değiştirildi.

Tandoğan Meydanı'nın ismi nerden geliyor?
Nevzat Tandoğan (d. 1894, İstanbul) - (ö. 9 Temmuz 1946, Ankara), Türk bürokrat.
İstanbul Hukuk Mektebi'nden mezun olmuştur. Kasımpasa Erkek Numune Okulu Musahabatı Ahlakiye Öğretmenliği, 1. Ordu Menzil Adli Müşavirliği, Erenköy Numune Okulu, Kasımpasa Okulu Şube Öğretmenlikleri, Anadolu Feneri Öğretmenliği, İstanbul Polis Umum Müdürlüğü 2.Şube Müdür Muavinliği, Müdürlüğü, 3.Şube ve 1.Şube Müdürlükleri, 1. Şube Başkanlığı Adalar Dairesi Müdürlüğü, Malatya Valiliği, TBMM III. Dönem Konya Milletvekilliği (4 Kasım 1929 tarihinde istifa etmiştir.), Ankara Valiliği ve Şehremaneti Vekilliği yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıydı.
Ankara'da bir meydana ve bir caddeye onun ismi verilmiştir. Meydanın ismi 2015 yılının Nisan ayında Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Anadolu Meydanı olarak değiştirilmiştir.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Bakan Mehdi Eker ve Melih Gökçek tarım fuarını...
17. Uluslar arası Tarım ve tarım Teknolojileri (ARGOTEC) , fuarı açıldı. Atatürk Kültür Merkezi'nde...

Haberi Oku