Vergi ödemeleri bugün sona eriyor

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Emlak Vergisi, İlan ve Reklam Vergisi ile iş yerlerinden alınan Çevre Temizlik Vergileri’nin 2013 yılı 1. taksitlerinin ödeme sürelerinin 31 Mayıs 2013 Cuma (Bugün)  günü sona ereceği vurgulandı.

 

Belediyeye borcu olan vatandaşlar saat 17.00’a kadar ödeme yapmadığı takdirde vergi borçlarını cezalı olarak ödeyecekler.

 

Vatandaşlar, son günde kuyruklarda beklememek ve zaman kaybı yaşamamak için ödemelerini 211656 no’lu posta çeki hesabına, vatandaşlık numarası veya belediye vergi numarası ile Halk Bankası, TEB, Denizbank, Vakıfbank, İNG Bank ve Şekerbank Şubeleri ’ne de yapabilecekler. Bunun yanı sıra vatandaşlar telefon belediyeciliğini kullanarak 3440077 numaralı telefon numarasından ve günün her saati www.yenimahalle.bel.tr adresinden yine T.C. ve sicil numarasını girerek online olarak ödeme işlemlerini zahmetsizce gerçekleştirebilecekler.

Kredi kartına 5 taksit

Belediye’nin yaptığı anlaşma ile vatandaşlara vergi ödemelerinde 5 taksit imkanı sağlandı. “World” özelliği taşıyan kredi kartına sahip vatandaşlar, vergi ödemelerini faizsiz 5 eşit taksite ödeyebilecekler.

 

Mobil vezne son günde de kapınızda

Yaşlı, engelli, hasta ve hamile vatandaşların 444 93 64 numaralı telefonu aramaları halinde, mobil tahsilât aracı ikamet adresine giderek mükelleflerin tahsilat işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak. Mobil vezne aracı sayesinde vatandaşlar evlerinin önünde ödemelerini yapabilecek. Yenimahalleliler,  belediye hizmet binası, Çayyolu, Batıkent, Gazi, Şentepe ve Karşıyaka semt birimlerinde bulunan veznelerden de nakit veya kredi kartı ile ödemelerini gerçekleştirebilecekler.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Tandoğan Meydanı'nın Adı Değişti
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Tandoğan Meydanı'nın adını Anadolu Meydanı yaparken İncek Bulvarı'na...

Haberi Oku