Veysel Tiryaki şantiyeleri tek tek gezdi

2013 yılı yatırımlarına hız kesmeden devam eden Başkan Tiryaki, Karapürçek’e yapılan Kurban Kesim Alanı ve Altındağ’ın farklı mahallelerine yapılan üç adet cami inşaatını gezdi, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

“Altındağ yatırımlar ile değişmeye devam edecek”

 

Altındağ Belediyesi olarak kaynakları verimli kullandıklarını ve bütçenin yarısını yatırıma harcadıklarını belirten Tiryaki, “Altındağ bu yatırımlar sayesinde değişiyor ve değişmeye devam edecek. Şu anda 20’den fazla şantiyemiz var. Bunların tamamını 2013 yılı sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

 

Kurban kesim alanı bitti, çevre düzenlemesi yapılıyor

 

Başkan Veysel Tiryaki, Altındağ Belediyesi tarafından yaptırılan ve Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan modern kurban kesim merkezinde incelemelerde bulundu.

 

Hem vatandaş hem satıcılar rahatlayacak

 

Yaklaşık 150 bin metrekarelik arazi üzerine kurulan kesim merkezinde kurban satıcıları kadar vatandaşlar da rahat bir nefes alacak. Yeni yapılan merkezde hem kurban satışı hem de kesimi yapılacak. Kurban Bayramı’ndan önce kapılarını açacak olan satış ve kesim merkezinde son düzenlemeler yapılıyor.

 

Altındağ’a örnek camiler

 

Kurban kesim alanından sonra cami inşaatlarını da denetleyen Başkan Tiryaki, çok katlı, çok büyük, alt katları dükkân ya da alışveriş merkezi olarak kullanılan camilerin aksine, tek katlı ve daha küçük mahalle camileri yapmayı tercih ettiklerini belirtti.

 

Ahşap ve taşın uyumu

 

Camilerin en önemli özelliği Selçuklu mimarisinin tüm öğelerini yansıtıyor olması… Zemindeki ahşaptan camlarındaki renklendirmelere, tavanlarındaki ahşap oymalardan merdivenlerdeki işlemelere kadar Selçuklu dönemini yansıtan camiler, minber ve mihrabındaki detaylarda ise tarihe verilen değeri gözler önüne seriyor.

 

Başkan Tiryaki, camilerin çevre düzenlemesinin ardından açılacağını belirtti.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Tandoğan Meydanı'nın Adı Değişti
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Tandoğan Meydanı'nın adını Anadolu Meydanı yaparken İncek Bulvarı'na...

Haberi Oku